bugün

(bkz: ak 47)*
oy verdikten kısa bir süre sonra açız parasısız diye ağlayanlarlardır. ***
edit: eksi oylayan kısım sanırım kömür, un, şeker yardımlarından fazlaca yaralandı. *
(bkz: mahmut)
bana balık verme balık tutmayı öğret bana bir sik öğretmedin çeneni kapat seyret diyemeyen kimliklerdir.
çoğunlukla cahil bırakılmış* fakir* kitlelerin barındırdığı kimliklerdir. ama sayısal olarak daha az olmalarına karşın, daha enteresan asıl kitle ise; eşine türbanı takıp belediyeleri ele geçiren, ve eşine türbanı takıp belediyelerden nemalanan hınzır, pratik zekalı, oportunist türk işadamlarıdır.
(bkz: türk milleti) *
kötünün iyisini seçenlerdir.
anayasa mahkemesi'nin de onayıyla birlikte laiklige karsi eylemlerin odagi olmaktır. en resmi ve popüler kimlikleri budur kanımca.
kendilerine "dinsiz" denildiğinde küplere binen yüzde 20 lik kesimin "yobaz" olarak nitelendirdiği kimliklerdir.
sermaye sınıfı. hani yüzde 47 içinde emekçi halk çokça oy verdi ama ben 1 tane bile işçi ya da köylü milletvekili göremedim. varsa yoksa mütahit, borsacı, üstü düzey yönetici, şirket sahibi, parababası, ağa, şeyh, şıh müridi. nerede benim halkım? doğrusunu isterseniz benim halkımı mecliste 1 kişi bile temsil etmiyor.