bugün

kenan ilinde diye devam eden saçma şarkı.
http://alkislarlayasiyoru...sufu-kaybettim-deli-yurek
geçmişe sürükleyen parça.

https://www.youtube.com/watch?v=BOG8pVkFHDs
6 senedir kullandığım çeşitli telefonlar oldu. Hepsinde ortak olan tek şey bu ilahiydi. 5 senedir dinlemeye doyamıyordum... Ne zaman dinlemeye başlasam, kendimden az çok bir şeyler bulurdum. Gözlerim dolar ve bazen de ağlardım: Yunus için, yusuf için, aşık için, kendim için... ama son bir senedir utanıyorum ve açamıyorum bu ilahiyi. O kadar kirli hissediyorum ki kendimi, artık bu ilahi bambaşka bir alemden bahsediyor. Uzun zamandır dinlememiştim bu sabah cesaret edip açtım. Tekrar tekrar dinliyorum... Yine gözlerim doldu. Anladımki ben de kendimi kaybetmişim...
inanılmaz sözler...
'aşkın pazarında canlar satılır
satarım canımı alan bulunmaz'

düzeyine ulaşmış türkü. ya da şu anda ben onun düzeyine ulaştım muhtemelen. bilemedim.
Sanırırm burda Yusuf dediği insanın kendisi, Kenan ilide kalabalık şehirler...Güncel halide sanırım kendimi aradım kalablıkta, kendimi buldum ama kalabalığı yitirdim.
bir zamanlar deli yürek adlı dizi sayesinde duyduğumuz deli şarkı. yunus emre'ye ait dizelerden..bora ebeoğluyla hayat bulan..

...ölen beden imiş, aşıklar ölmez
aşıklar ölmez.
moral bozukluğundan ölürken sözlüğü açtığımda karşıma çıkan bu sayfa sayesinde eski günlere döndüğüm eser. zaranın sesinden o dönemler kaset vardı tabii, başa sara sara az dinlememiştim. bazı şarkılar, türküler falan vardır hani, sözleri cayır cayır yakar aslında ama ağlatmaz ama acıtmaz, rahatlatır, bi tuhaf oluverir başka boyutlara geçersiniz sanki. işte buda öyle birşey.
(bkz: arayan mevlasını da bulur belasını da)
insanı geçmiş yıllara görüren müthiş bir parça.
ney' in ağladığı türküdür.

(bkz: http://tinyurl.com/36d7luk)
ney sesiyle insanı sütlaç kıvamına getiren huzur dolu parça. yanetkileri arasında kedere sevketmesi de vardır lakin yine de dinlenesi bir parçadır.
A master of thoughts tur. Şüphesiz ki o bir çok ateisti kızılcık sopasıyla döven bir müslümandır.binlerce insan döv sabıkan temiz olsun. Ancak ve ancak bu yüce yaradanin bir mucizesi olabilir.
Allahım sen bizleri koru.
zara ve ozan arif çok güzel yorumladığı yunus emre'nin eseri.üst üste dinleyince başka aleme geçersiniz.
eskiler güzeldi...
Şimdiki dizi müziklerinin vur bir tarafına gitsin...
yunus emre'nin bir şiiridir.
bir zamanlar pazartesi geceleri yayında olan ve dizi piyasasına damgasını vuran, yılan hikayesiyle çekişip duran kenan imirzalıoğlu'nun başrol oynadığı dizinin müziğidir.
ilahi çıkışlıdır bu şarkı da. en güzel ozan arif seslendirir. gerisi yalandır.
(bkz: ben bir yakup idim)
ilk olarak deli yürek dizisinde duyduğum parçaydı.
yerel ezgilerden oluşmuş dizi müziklerinin önünü açan parça. bi zamanlar herkesin dilinde idi.
Yunus Emre'nin Allah aşkını simgelerle duygulu bir biçimde anlattığı şiir.Ozan Arif'in söylediği türkü.Deli Yürek dizi müziği.
hükümsüzdür *
"yusufum bulunur kenan bulunmaz"

(bkz: balyoz)

(bkz: sudan çıkmış balığa dönmek)

(bkz: ne olduğunu şaşırmak)
nasıl bir yürektir ki sözleri yazabilecek kadar derin
nasıl bir sestir ki dinlendiğinde alıp götürecek kadar hoş?

deli yürek versiyonu tavsiye edilir.
güncel Önemli Başlıklar