bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  başta i know what you did last summer olmak üzere birçok teen slasher filminde karşımıza çıkan ikilidir. Katil genelde (nasıl beceriyorsa) kızı yakalar, keser.

  (bkz: sarah michelle gellar)
  5 ... double cross
 2. 2.
  gerizekalı kız ikide bir arkasına bakıp bir şekilde bir taşa takılmayı becerir.
  9 ... goliath
 3. 3.
  ucuz korku filmlerinin hemen hemen hepsinde görülür.

  eleman çok rahat bir şekilde hiç kasmadan kızın peşinden gider, ya eliyle koymuş gibi bulur * ya da kız mal gibi takla atar, yere yazılır.
  1 ... wolf
 4. 4.
  (bkz: scary movie)
  1 ... razzy
 5. 5.
  aslında bu ekranlara yansıyanıdır. karizma içindir yani. katilimizin karede gözükmediği dakikalarda sabrivari bir şekilde efor sarfettiği gerçeği kaçınılmazdır. aksi takdirde kızı arkadan yüreyerek kovalarken sokağın sonunda karşısına çıkması nereden baksan metafiziktir. halbuki katil, kamera kızın mimikleriyle oynaşırken, arka sokaktan götünü yırtmak suretiyle koşmuş, sokağı dolanmış ve sırf o pis gülüşünü yapabilmek için kızın önüne geçmiştir. gerçek budur.

  yönetmene baba bu nasıl oluyor ya o yürüyor bu kaçıyor! ne biçim film yapıyonuz lan derseniz muhtemelen şu sözlerle başlayan bir cevap alırsınız.

  sizlerle beraber olmadığımız dakikalarda...
  1 ... pencere caminin bugusu
 6. 6.
  katilin bacakları uzun olduğundan kovalamak için koşmaya ihtiyacının olmadığı durumdur.
  -1 ... ece nin e si
 7. 7.
  cinayeti belediye otobusu ile olay mahalinden gecen tanık cozer.
  ... atgmuls
 8. 8.
  üstüne üstlük, bir de köhne, karanlık, kapısı bacası yıkılır vaziyette korkunç bir eve kaçar bu mal kızımız*, katil de onu orda şıppadanak pişti yapar. evladım, kaç işte adam gibi, at kendini dışarıya. ne tıkılıyorsun öyle sakat evin içine be.
  1 ... filozofil
 9. 9.
  (bkz: acele işe şeytan karışır)
  1 ... eses taraftari porsuk canavari
 10. 10.
  bunun en sinir bozucularından biri terminator 2'de vardı. sarah connor ablamız hastaneden kaçarken, mimiksiz t 1000 abimiz gayet cool kovalardı yalın ayak koşan sarah ablamızı.
  ... havada bulut
kapat