bugün

sabah evin 200 metre ötesindeki marketten aldığı gazeteyi eve gidene kadar büyük bir keyifle okuyan insandır. Yolda yürürken orasını burasını kaşıyan, yola tüküren, geğiren, geçen kızlara laf atan tiplerin bol olduğu ülkemizde edep adabı tartışılacak son kişilerdendir. Gerçekleştirdiği eylemin edep adap ile alakası da yoktur ya neyse..
her an esebilecek bir rüzgarla, gazetenin başına geçme ihtimali bulunan insandır.. yaşadım oradan biliyorum yani.. neyine yürürken gazete değil mi?
her an bir yere çarpma ihtimali olup, bakın ben çok kültürlüyüm diye kendi reklamını yapan insandır. hayır yani işyerinde 10 saat oturuyorsun bu acele nedir ? bir de bu şahıslar genelde hep hürriyet gazete okurlar insan bir kere de yeni şafak filan okur. madalyonun tek yüzü olsa dükkan senin.

(bkz: imhotep)
hayatı tehlikede olandır. açık unutulan rögar kapağından bir 'karadeliğe' düşüp, okuduğu gazeteye üçüncü sayfadan haber olarak girmesi an meselesidir: "kanalizasyona giden bir can daha..."
benimdir o. eskiden tam bir aymazlıkla okurdum şimdi tepki çekmeyeyim diye çaktırmadan okumaya çalışıyorum.
Entel gozukmeye calisan kisidir, kulturluyum dedirtmektir amac.
iyi düşünen ben;
oturmaya zamanı olmayan adamdır.
kötü düşünen ben; * oturmaya vakti olmayan adam mı olur. belli ki artistlik yapıyor. kültürlü gözükmeye çalışıyor.