bugün

Henüz yeni olduğumdan dolayı özellikle de bu gece yaşayabileceğim durumdur.
kacak wifi cekebilecek kisi ile ayni odada kalmaktir. cikarci bi sekilde arkadaslik kurulmalidir.
yaklaşık 4 ay boyunca bir odada şırnak-silopi li bir arkadaşla yalnız kaldım. aradan yaklaşık 10 sene geçti. 9 yıldır kendisini görmüyorum. hala o arar, sorar.
Bireysel olarak işe yarayan durumdur. sağdan soldan işe yarar ne varsa çalıp çırpıp getirir , kaçak cuğara ikram eder dikkat edilmesi gereken husus eşşek arayışına girdiğide o gece pür dikkat uyumaktır.
iyi bir arkadaşa den gelinirse, kürtlere karşı olan önyargıyı parçalayabilecek durumdur. nefret etmeye değil, sevmeye çalış derim.
ırkçı ve faşist bir insanla aynı odada kalmaktan iyidir. Zira kürtler arasında çok kaliteli insanlar vardır. Ama ırkçı insanın hiçbir iyi tarafı yok.
Malesef lisede 2 yıl aynı odada kalmışlığım vardır. En sonunda dayanamayarak odadan şutladık.
yurtta değil ama askerde ranzanın üstünde o altında ben yatardım. 25 günlük acemi birliğinde beraberdik. gece muhabbetlerimizi 4 yıldır acayip özlüyorum.
Kürt olanin dusunmesi gereken mesele. Artik odadan mi gider, daga mi cikar kendi bilecegi is.
insanı çok zor durumlara düşürür.
insanlar için problem olmaz da ırkçı köpeklerin havlamasına neden olabilir. kürt kardeşim de insansa eğer, köpektir der aldırmaz geçer gider. fakat o da ırkçıysa yesinler birbirlerini köpekler.

edit: ırkçı kelp bir arkadaş eksilemiş. inadına, ırkçılardan nefret ediyorum duysun o beni.*
yengesi değilseniz sorun yoktur, amca kızı da olabilir.
Şu anda başıma gelendir. 4 kişiyiz 2'si kürt. iyi tiplere benziyorlar iyisi çok fazla güven vermedi ama odayı ve banyo ve tuvaleti temiz tuttukları sürece sorun yok.
Bir problem olmayacak olandır. Ya da problem varsa da bunun o insanların ırkıyla alakası olmayacaktır. Problem insanda.
güzeldir farklı kültürleri tanıma şansınız olur. yalnız gelenlerinde iyi kişiler olması lazım. üniversiteye gittiğim ilk sene yurtta kalmıştım oda arkadaşlarımdan biri kürttü ve çok iyi arkadaş olduk. hala da görüşürüz. hepsi için genelleme yapmak yanlıştır.
Kaçak çayla tanışıp kaçak çay edebiyatı yapmaktır.
Sana her siyasi konuda k*rtlerin ezilmişliğini vurgulayarak sen farkında olmadan k*rt milliyetçiliği yapan insandırlardır.
Büyük bir şereftir.
Lisede yurtta kalirken 2 senemi bir kürt ve sirpla gecirdim dusunun yani.
Lakin kürt arkadasim gayet vatanseverdi hatta babasi korucuymus siirtte.
Sirp arkadas biraz uyanikti ama yine de iyi adamdi yardimseverdi ama bayagi bir cimriydi.
Cok guzel senelerdi simdi universitede yurtta kalicagim bakalim bu sene hangi milliyetten olacaklar?
Aslinda onemli olan milliyet degil iyi insan olmalari.