bugün

Ev sorumluluk baya.
Bizim yurt en guzeli sanirim, giris cikis saati yok, icki sokuyorum ses eden yok, sigara normal artık. Her oda duman altı. Dersliklerime yakın. Genis oda. Herkes belli bi seviyenin ustunde.
bence, evde kalmaktır ve en iyisi de budur.
görsel

Tek başıma yaşadığım evim.
Vay bee, tamam fakir olabiliriz yanı yüzümüze vurma, aglicam şimdi... Biz arkadaşlarla cikicaz inşallah seneye. Eveveveveevevevevevevee..
Yurt yemekli ise her aksam yemeginiz onunuzde hazirdir. Ancak muhtemelen bunlar hem pek bi lezzetsiz hemde azdir. Yetmez birde disardan bisiler soylersiniz. Evde kaliyorssniz ve nobet sirasi ikinci ogretim arkadasinizdaysa birde her zaman ki gibi yemek yapmadan gittiyse arkadasiniz saat 10 11 de okuldan cikar birazda orda burda yaylanir oyalanir derken sahur vakti eve gelir aksam yemegi diye sahur yaparsiniz. Yada nobet sirasi arkadas eve o gun hic gelmez sira atlar bi sonraki sefer sizin nobetinizi tutacagini bildigi icin o gunde eve gelmez isler sarpa sarar.

Evde kaliyorsaniz cok gelmesin diye kombiyi sobayi ne varsa kisar subat aylarinda birbirinize sarilarak yatar ve donarak olmemek icin dua edersiniz. Eger duzgun bi yurtta kaliyorsaniz odaniz her daim sıcaktir.

Eve istediginiz zaman gidip gelebilirsinuz size kimse karismaz ve evde daha rahat takilirsiniz ama yurdun kurallari vardir.

Yurtta gece ansizin yan odadan biri kapiyi kirarcasina acip odaniza dalar ve sarz aleti ister.

Yorgun argin yurda gittiginizde Yurtta oda arkadaslariniz ortami kurdugunu keyiflerinin gicir oldugunu gordugunuz an aglamak istersiniz cunku sesten dolayi rahat rahat oturamazsiniz uyuyamazsiniz.
Evde ise yan odada yatmaya karar verirsiniz.
Hiçbir zaman yurtta kendinizi oraya ait hissetmezsiniz çünkü orası ortak bi yaşam alanıdır ve siz orda o yıl paralı misafirsinizdir.yurtta rahat olmazsınız çünkü her an bir yerden biri çıkabilir ve sizi rahatsız edebilir.evde ev size aittir ama orayada önem vermezsiniz bu böyle sürer gider.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.