bugün

üniversite sebebiyle yurtta kalacakların ilk gecesidir. zordur. hele odada tek değilseniz ve 3-4 belki de 8 kişi kalıyorsanız işiniz yaştır.

odada siz hariç herkes posur posur uyur. siz, o herkes horladığı için uyuyamazsınız.

bundan farklı olarak kimseye güvenemezsiniz. haliyle götünüzdeki donu bile tutarak uyursunuz.

sıçmaya bile telefonla gidersiniz.

son olarak ailenizden ayrı ilk gecenize hayat çok zordur.

ailenizden ayrı ilk geceniz olmasa da anne ve yaptığı yemekler şimdiden özlenmiştir.
(bkz: ilk gece korkusu)
çok kötü hissetmiştim horlayan gece uyumayıp konuşanlar ilk zor geliyo.
Beni bu yurt köşelerinde yalnız bırakmayan uludağ sözlüğe en içten dileklerimi sunarım.
berbat gecedir.

bana gelsene * *
Hep guzel gecirdigim gecelerdi. Kiymetini bilin.
özellikle bilinen şehir efsanelerinden biri olan (bkz: sıçtın mavisi) ni ilerleyen zamanlarda sık sık göreceğiniz yerdir yurttur.

şayet sadece yarım dönem sabredip daha sonra eve çıkmıştım, aradığım tek şey ise yurtta yapılan geyiklerdi..

- zabaha kadar okey atakmı la
- atak *
sırayla bütün aile bireylerim arayıp yemek yedin mi diye sormuştu.
görsel
Hocam ayıp oluyor ama haa.

Edit:yatarken.
Zordur ilk defa kalacaklara tavsiyem iyi bi müzik listesi oluşturun çünkü benim ilk gecem müzik dinleyerek geçmişti..
zordur kardeş, erkek kadın farketmez ağlama fasılları olabilir, ilk haftadan sonra alışıyorsunuz.
Genellikle evinden ilk defa üniversitede ayrılan ben artık üniversiteliyim havasında olan ama yurda girer girmez evini özleyen insancığın geçirdiği gecedir.
okumaya mı gittiniz len minikler ahahaha.zordur hemen bir kız bulup yatağınızı ısıtmanız gerekir.
çok keyiflidir. farklı bir yer. evden uzak. ana yok baba yok. satürn yelpazesinde çay içmek gibi. manyak mısınız?
daha gruplaşmalar filan olacak. o da da yatak kavgaları. aha ha ha çok vahşidir ilk haftalar. salak salak köşeye pusmayın. baştan söyleyim. siz kaybedersiniz.
Duygusal halde bulunulan, yüzde yüz yalnız hissetmemek için birilerine mesaj atılan gecedir.

Olgunluğa atılan bir adımdır aynı zamanda.
Şahsen, öf başka yatakta rahat uyuyamam diyerek kendi kendime tribe girdikten sonra fosur fosur uyuduğum geceydi. Sonraki günlerde de fosur fosur uyumaya devam ettim ama kendi yatağımın yeri ayrıydı tabi. Canım yatağım, yorganım.
ilginç bir deneyimdir.

Yurda tam iki hafta geç gitmiştim ve içimi "acaba yerime başkasını mı aldılar" düşüncesi kemiriyordu. Odaya ilk girdiğimde sadece tek bir kişi vardı. Daha sonradan çok iyi dostluk kuracağım bu kişiye selam sabah vermeden ilk sorum "bana ranza ayırdınız mı" olmuştu. Sonra 3 yıl bunun geyiği döndü tabi.
Kabusun başlangıcıdır.
sakin, sabırlı ve temkinli olunmalıdır. Aksi halde eşek şakalarına maruz kalmakla veya acele karar verilmiş kötü arkadaşlıklara sebep olabilir.

T: genellikle uykusuz kalınan yine de unutulmayan güzel bir deneyimdir.
Bilirim duvarlar üzerine üzerine gelir. Kaçıp gitmek istersin oradan valizlerini de alıp gece yarısı ama yapacak bir şey yok kardeşim. ilk bir ay takıl bak gitmek istemeyeceksin inan. Yeni eve taşınmak gibi dusun.
yatıp uyuma ihtimali geçiyor aklımdan.
ya kıyamam tatlışlar sizi.
geceniz ağlayarak mı geçer yoksa ağlamamaya çalışarak mı bilemem ama yarın gidince üniye güzel insanlarla tanışmaya bakın en önemlisi o.
şakalar, şakalar , daha pis şakalar.

duşa şortla girin. benim pipimin fotoğrafı duvara asılmıştı.
Yurttaki kızlarla muhabbet edin eğer karma yurtsa, sonra aradan zaman geçince çok odun olduğunuzu düşündüklerini öğreniyorsunuz.
cüzdanınızı yastığın içine koyun uyurken onun dışında her zaman yanınızda taşıyın kimseyle samimi olmayın en büyük hatanız olur.
güncel Önemli Başlıklar