1. .
    yurtsever cephe inisiyatiflerinden biri.

    --spoiler--
    Altındağlı ve Keçiörenli Yurtseverler,

    Avrupa Birliği'nin ülkemizin bütün dertlerine çare olacağı ileri sürülüyor.Televizyon kanallarında,gazetelerde,Meclis'te, okullarda aynı şey söyleniyor; güya Avrupa Birliği demokrasi ve uygarlık getirecek,yoksulluğa çare olacak!

    iddiaya göre toplumun büyük çoğunluğu bu görüşte. Oysa görüyoruz ki Avrupa Birliği, birkaç büyük devletin çıkarına hizmet ediyor ya da birçoğumuz AB konusunda ileri sürülenlere en azından kuşkuyla yaklaşıyor.

    Televizyonlarda, gazetelerde duyduğumuz ses paranın sesidir.Türkiye'yi AB'ye yamamak,ülkemizi sömürgeleştirmek isteyen zengin sınıfların sesidir.Onların sesi şimdilik gür çıkmaktadır.Oysa yoksulluğun,işsizliğin acısını çekenler ve memleketimizin içine düşürüldüğü onursuzluktan rahatsızlık duyanlar,örgütsüz oldukları için seslerini duyuramamaktadır.

    Bugün Kızılay dahil birçok yere Avrupa Birliği'ni selamlayan pankart ve bayrakları asanların yarın aynı yerlere ABD bayrağı asmayacaklarının garantisi var mı? Belli ki bu düzenin patronları memleketi Brüksel'den ve ABD'den yönetmeye kararlıdır.Ama unutuyorlar ki bu ülkenin yurtseverleri ne pahasına olursa olsun buna izin vermeyeceklerdir.

    Bugün Irak'da süregelen işgal ve katliamın sorumluluğunu ABD kadar Avrupa Birliği de taşımaktadır.Bu durumdan ne Avrupa Birliği ne de Avrupa'nın patronları rahatsız olmaktadır.Bu açıdan onların ABD' den hiçbir farkı yoktur.Güney Asya'daki felaketi bile bir işgal fırsatı olarak gören ABD,felaket bölgesinde kendi askerlerini konuşlandırarak emperyalizmin insanlıktan ne anladığını açıkça göstermiştir.

    AB'nin ülkemizi yağmalamasını istemiyorsanız,
    Tarımımızın ve sanayimizin AB eliyle çökertilmesine karşıysanız,
    Emekçi çocuklarının Afganistan'da ABD askerlerini koruması onurunuza dokunuyorsa,
    Avrupa Birliği'nin aldatmacaları ile daha fazla yoksullaşıp işsiz kalmak istemiyorsanız.
    Türkiye'deki parababalarının, kasalarını doldurmak için ülkemizin egemenliğini pazarlık konusu etmesi gücünüze gidiyorsa,
    Sağlık ve eğitim hizmetlerinin AB uyum yasaları çerçevesinde hak olmaktan çıkartılmasına, bu hizmetlerin "paran kadar sağlık,paran kadar eğitim" anlayışıyla verilmesine karşıysanız,
    Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi ucuz emek deposu olarak gördüğünü, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin Avrupa'lı patronlar için daha fazla kardan başka birşey ifade etmediğini düşünüyorsanız;

    Altındağ-Keçiören Yurtever inisiyatifi'ne katılın!
    Memleketinize sahip çıkın
    Biz de Altındağ'lı ve Keçiören'li Yurtseverler olarak gücümüzü birleştirmek ve Türkiye'de diğer AB karştlarıyla buluşmak amacıyla örgütlenmeye karar verdik. Altındağ-Keçiören Yurtsever inisiyatifi çalışmasını başlattığımızı duyuruyoruz.
    --spoiler--

    http://www.yurtsevercephe.org/
    1 ... steril mikrop