bugün

Hayatını kurtaran gençler diyeceksin. Bir belçika hollanda amerika danimarkaysa tadından yenmez.
Eskiden olsaydı ihanetle suçlardım. Fakat CHP de gelse liyakat olmayacağı için eğer CHP'li, ip'li milletvekili tanıdığı olmayan bir gençse gitmekte sonuna kadar haklıdır.

Türkiye'ye maalesef hiçbir zaman liyakat gelmeyecek. 20 yıl akp kadrolaştı, eğer giderse CHP kadrolaşacak. Bak iP, Saadet falan demiyorum. CHP'den sıra gelirse belki bazı yerlerde kadrolaşabilirler ama ittifaka hdp de dahil olursa (ki dışarıdan destekliyor) geçmiş olsun. Bu günleri bile arayacak hale geleceğimiz açık.

O nedenle imkanı olan gitsin.
Gençlerin yurtdışına gitmek istemesinin ve son yıllarda Türkiye'de beyin göçünün patlamasının nedeni, Siyasal islam değildir. Sosyologların yaptığı araştırmalar da göstermektedir ki; Türkiye'de şehirleşme (geleneksel değerlerin günlük yaşamda etkisinin azalması ve bireyselliğin güçlenmesinde etkili olmuştur), eğitim seviyesinin geçmiş yıllara göre artması (en azından üniversite mezunu oranında bir artış var), teknolojinin gelişmesi ile insanların Dünyadaki gelişmeleri daha yakından takip edebilme olanağı elde etmesi ve ailelerin artık çocuk yetiştirme konusunda daha esnek davranması gibi sebeplerle Siyasal islam çökmüştür. Siyasi olarak ta toplumun beklentisini karşılamamış ve bir mit olarak kalmıştır. Peki insanlar neden göç ediyor? Çünkü imkanı olan hiç kimse demokrasi ve hukukun bağımsızlığının çöktüğü ve ekonomisi derin bir buhran içine girmiş bir devlet te yaşamak istemiyor. O yüzden önümüzdeki seçimlerde, Cumhur ittifakı kazanırsa, beyin ve sermaye göçü güçlenerek devam edecektir.
oğuz, orta doğu, batı ülkelerinde pek garipsenmeyecek durum haline geldi.
güncel Önemli Başlıklar