1. 1.
  " Nurcu sözde ermeni soykırımını kabul etse de nurcu reddetse de nurcudur " gerçeğiyle Türkiye'nin bir tarikatlar ve cemaatler yuvası haline getirilemeyeceği ve hatta bu hususta ülke yararına dahi olsa , ulusal çıkarların hiç bir suretle bilimsellikten ve laik demokratik ülke anayasasından sapmış bir takım zihniyetler tarafından yönlendirilemeyecek olmasını ifade eden Mustafa Kemal Atatürk ve onun çağdaş , laik türk üniversiteleri ve politikacıları ile bu işten en çok sorumlu olan dış işleri bakanlığı ile yerel platformda ulusal bilinç amacıyla üniversitelerin sorumlu olduğunu anımsatan bir ifadedir .

  irtica'nın hedefi aynı , yöntemleri farklı ve savaştığı cepheler çok değişiktir . Oysaki te bir amaç vardır o da tarikatları ve cemaatleri din bazında sosyal hayata entegre edip teokratik devlet sistemini yani şeriatı ülkemize getirmektir .
  3 ... nekrofili
 2. 2.
  evet yurtdışındaki okullar diasporadır; ama türk diasporasıdır..azıcık medyayı takip eden insanlar görmüştür, bu ülkede türkçe olimpiyatı denen bir şey oldu, dünyanın dört bir köşesinden çocuklar geldiler, bizim dilimizde şiirler okudular, şarkılar söylediler, evet ben bunla gurur duyuyorum her ne kadar bazıları utansa da, çamur atsa da, bu adamlar gittiler o ülkede bizim kültürümüzü anlattılar ve bizi sevdirdiler siz burda nasıl olur da karalarız derdindesiniz..bence daha iyisini yapma derdinde olun, yok yapamıyorsanız yapanı alkışlayın..alkışlamıyorsan gölge yapma yeter..
  -1 ... xiphoideus
 3. 3.
  ulkenin yonetimini degistirip turkiye'yi islam devleti yapmaya calisan tarikatin hicbir faydasi dokunmasin arkadas. bu ulke fakir olsun, zayif olsun, ezik olsun ama ataturk'un cizgisinden hicbir zaman ayrilmayacaktir.
  -1 ... curufinwe