1. 1.
  G.tunu yara yara, ana dilleri olan insanlarin hemen anladigini senin 5,6 kere okuyarak yapmya calismaktir.
  Ayni zamanda cok tassakli istir. Ancak tavsiye edilesicedir hem bir dil hem de alaninizda iyi bir egitime sahip olursunuz, lakin turkiyedeki egitim boka sarmistir.
  Inancsal meseleler yuzunden tum dunyada merak uyandiran evrim bile bazi universitelerde anlatilmamaktadir.
  (Ateist degilim)

  Aileden uzak olmak ve kafani dinlemek icin birebirdir.
  Bunun icin tabii yurticinde baska bir sehirde de okunabilir. Ancak yurtdisi kraldir.

  Turkiyede universiteler kral daki ı harfi gibi olup olmamada sikismislik icinde oldugundan bence kesinlikle yapin. Buradaki lisedeki agirlik yurtdisi sinavlari icin fazlasiyla yeter ve artar.
  2 ... constantin levine
 2. 2.
  Türkiye'de okumaktan farklıdır. Hocalar Türkiye'dekiler gibi egoist ve "höt" diyen hocalardan değildirler.

  Amfide birkaç kişi aralarında konuşur, hoca da küsmüş çocuk gibi susar ve konuşanların susmasını bekler. O sırada hoca yalakası öğrenci de konuşan kişilere susmalarını söyler. O andan itibaren diğer öğrenciler de yalaka öğrenciye "sen ne ayaksın" derecesine tepki gösterir. Koskoca profosörün olduğu sınıfta, öğrenciler atışmaya başlar ve "fuck"lar havada uçuşur.

  Cem Yılmaz'ın dediği gibi: "kaçırılan sahne 4.5 saniye, bir tabur adamın birbirine koyması 45 dk"
  3 ... efsane komutan
 3. 3.
  ilk 1 ay okula devam edip etmeme konusunda kararsız kalmaktır. Ama sonra alışmak.
  ... duzenli duzensiz
 4. 4.
  çok taşaklı ve sağlam olmak gerekir. (bilgi bakımından)
  hiç bilmediğin bir kültüre alışmak çok uzun süreler alabilir. yurt dışı diye de baraj geçip bulgaristana, gürcistana filan gitmekten bahsetmiyorum. bir iskandinav ülkesi, almanya, amerika ingiltereden bahsediyorum.
  2 ... galaktik gokturk
 5. 5.
  Abi 11 sene yurtdışında yaşadım okudum, liseyi türkiyede bitirdim şuan unideyim. Ordan geleceğim gün at arabası çarpsaymışta gelemeseydim diyorum. Eğitim çok boktan be türkiyede ama öyle böyle değil çok. 2 döneme oralar tekrar gideceğim, yatıp kalkıp dua ediyorum terslik çıkmasın diye. Yani imkanınız var gidin.
  2 ... burjuva caycisi
 6. 6.
  Çok istediğimdir. Çünkü artik türkiyenin yaşanacak yeri kalmadı. insanlar birbirine saygı duymuyor. Bence çok çirkin bir ülke olduk. En kısa zamanda dil öğrenip buradan çıkmak istiyorum.
  ... alfaa