1. 1.
  Yurtiçindekinin aksine çok daha kolaydır. neredeyse 20 gün verirler size, istediğiniz herhangi bir gün konsolosluğa gidip keşmekeşe girmeden, fazla sırada beklemeden oyunuzu paşa paşa kullanırsınız.

  Tek sıkıntı eğer uzun süre yurtdışında ikamet etmiyorsanız, seçim kaydını aldırmaktır. gerçi daha sonra türkiyeye dönüldüğünde seçmen kaydını türkiyeye geri aldırmak kat be kat daha zordur, ama orası ayrı mesele.

  konu ile gerekli ayrıntılar, meraklıları için ysk' nın sitesinde bulunmaktadır.
  1 ... egeofficer
 2. 2.
  saçmalıktır. adam benim çektiğim hiçbir sıkıntıya ortak değil ama oy kullanıyor.
  3 -1 ... didi mayzenkayzer
 3. 3.
  ülke sınırları içinde yaşayan insanın yerine de söz hakları oluyor, soyulan biz, yaşayan onlar.
  2 ... neodammerung
 4. 4.
  anlamlandırmakta zorlandığım hadise.

  dünyadaki örneklerini de merak ediyorum açıkçası. aydınlatın beni.
  1 ... the last jedi
 5. 5.
  CUMHURBAŞKANI VE 27'NCi DÖNEM MiLLETVEKiLi GENEL SEÇiMLERi  Yurtiçinde 24 Haziran 2018 tarihinde ilk turu düzenlenecek Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Resmi Gazete’de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu kararları çerçevesinde yurtdışındaki seçmenlerimizin oy kullanabilmesini teminen 60 ülke ve 123 temsilcilikte sandık açılacaktır.  Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin ilk turu için 7-19 Haziran 2018 tarihlerinde dış temsilciliklerimizde, 7-24 Haziran 2018 tarihlerinde ise gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.  Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci tur oylamaya kalması durumunda Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımız 30 Haziran – 4 Temmuz 2018 tarihlerinde dış temsilciliklerimizde, 30 Haziran – 8 Temmuz 2018 tarihlerinde ise gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir.  Yüksek Seçim Kurulu’nun, Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımızın oy kullanabilecekleri dış temsilciliklerimizin listesi ve anılan temsilciliklerde hangi tarihlerde sandık kurulacağına dair 334 sayılı kararı 30 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Sözkonusu bilgiler ayrıca, ilgili temsilciliklerimizin internet siteleri üzerinden de duyurulmaktadır.  Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı vatandaşlarımızın sandık kurulan herhangi bir temsilciliğimizde veya gümrük kapılarında oy kullanmaları mümkün olacaktır.  Yurt dışında yaşayan ve seçmen niteliğini taşıyan Türk vatandaşlarının Yurt Dışı Seçmen Kütüğündeki kayıtları, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü’nce http://www.ysk.gov.tr adresinde 2 Mayıs 2018 tarihi itibariyle ilan edilmiş olup; yurt dışında ikamet etmekle birlikte Yurt Dışı Seçme Kütüğü’nde kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Türkiye saatiyle 17:00’ye kadar olan itiraz süresi içinde dış temsilciliklerimize başvurarak adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.  Dış temsilciliklerimiz, resmi tatil günleri dâhil olmak üzere çalışarak vatandaşlarımızın adres beyanı başvurularını kabul etmektedirler.  YSK tarafından, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı aydınlatmak ve sorularını yanıtlamak amacıyla 7/24 olarak Türkçe hizmet verecek '+90 444 99 75' telefon numaralı 'Yurt Dışı Seçmen Çağrı Merkezi' oluşturulmuştur.”  Bu çerçevede, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için 17 Haziran 2018 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde 1 Temmuz 2018 tarihinde Büyükelçiliğimizde oy kullanılabilecektir.  Önemli Not:

  4 - 12 Mayıs 2018 tarihleri arasındaki hafta sonu günlerinde adres beyanında bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, 00 381 11 333 24 00 numaralı telefonu aramaları halinde adres beyan işlemleri gerçekleştirilecektir.  Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.  T.C. BELGRAD BÜYÜKELÇiLiĞi

  Hic bir seyini degistirmeden iste gelen mail bu. Lan bu nasil bir korkudur.
  1 -1 ... ruut altmis alti