1. 1.
  Hayalimdir. Yurtdışı ya neresi olursa olsun farklı bir dünya görmek istiyorum artık.
  1 ... expected3
 2. 2.
  40 civarı ülke görmüş biri olarak, çok da şeyetmeyin moraliniz bozulur.. “n’apıyoruz biz burda ya?” Moduna girersiniz. Boşverin bakın köyünüzde yaylalar falan takılın gitsin..
  -1 ... sectorergene
 3. 3.
  Çok az para ve akıllıca bir planla çıkmanın hiç de sorun olmadığı kesinlikle bilinmelidir.
  Az biraz cesaret...

  Paris'e değil, Belgrad' a gidin meselâ, Lviv'e gidin, Yunanistan' la başlayın...
  Yeter ki isteyin!
  1 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 4. 4.
  ilk 17 yaşımda başlamıştım gezmeye. Çok gençtim ve Sadece gezmekti o zamanlar benim için böyle şeyler. Gidiyim görüyüm falan filan. Ama yaş ilerleyip daha çok ülke gördükçe daha farklı düşünüyor ve daha farklı bir insan oluyorsunuz.
  Öğrenmek! Bunun asıl amacı öğrenmek olmalı. Hayatı öğrenmek, eğlenmeyi öğrenmek, insanlığa saygıyı öğrenmek. ‘Abartma be’ diyebilirsiniz ama değil. Özellikle gençler, Küçücük dünyalara tıkılıp kalmayın. Milliyetçilik, aşk ızdırapları, dedikodu, küçük hesapların ve daha ülkece önem verdiğimiz bir sürü şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını farkedecek ve daha huzurlu olacaksınız. Emin olun o kadar büyük bir meblağ gerekmiyor. Sadece kafanıza koyun ve yapın.
  ... usulca enseye vuran ersoy
 5. 5.
  Madem paranız yok, kendi ülkenizden başlayın mesela. Ülkenin doğusuyla batısı o kadar farklı ki hayret edersiniz. Kozmopolit şehirleri dahil etmiyorum tabi..
  1 -1 ... sectorergene