bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir kişiden başlayıp, salgın gibi diğer kişilere geçen psikolojik ruh halidir.

  6 kişilik odada 4 kişi kalmaktasınızdır. önce yukarıdaki bilgisayarlardan birinde bunalım moduna sokabilecek bir şarkı çalmaya başlar. kulaklık oda şartları altında yasaktır çünkü "lan, şş alo lan" gibi bağırmalara anında cevap vermeniz gerekmektedir. bu yüzden açtığınız şarkıyı dinlemek için diğer arkadaşlarınızdan sessiz olmalarını rica edersiniz. bunalım virüsü yavaş yavaş müziği açan kişinin vücudunda çoğalmakta ve atlayacak yerler aramaktadır. önce alttaki arkadaşa geçer ve güler yüzlü o insanın somurtmasını sağlar. daha sonra diğer insana ve diğer insana zıplar; bir bakarsınız herkesin güler yüzü hapishane duvarına dönmüş.

  sürü psikolojisinin getirdiği bir durum olmakla beraber o gün içerisindeki tüm yaşama sevincini alan bu olay; bırakın o günü, tüm hayatınızı etkileyen bir olay olabilir ama çok çabuk unutulduğu da olabilir. mesela bir kızın "hadi gençler akşam yemeği yiyelim" demesi bir anda suratınızda gülücükler açtırabilir. yani bir kızın mesajı antivirüs gibidir. "ahaha lan kalkın yemeğe gidelim kızlar çağırıyor" şeklinde bir ses duyduğunuz an, kendinizi barda coşarken hissedebilirsiniz.

  ver abi müziği, ver. canım benim.
  2 ... odunluzikkim
 2. 2.
  yalnızlığın çok iyi anlaşıldığı zamanlardır. bilgisayarda vakit geçirir, kitap okur, ders çalışırsınız ama zaman bir türlü geçmek bilmez. oda arkadaşınız sizden sıkıldığından odada pek durmaz ve konuşacak kimseniz de yoktur. eh haliyle duvarlar ve aynalar(muhtemelen makyaj aynası) en iyi arkadaşınız olur. onunla konuşmaya başlarsınız, size cevap vermez ama en azından anlatırsınız duymasa da. bu yalnızlık canınıza tak ettikten sonra ağlarsınız. neden ağladığınızı çoğu zaman bilmezsiniz ve canınız hiçbir şey yapmak istemez. kendinize bir uğraş bulmak istersiniz ama bulamazsınız. yani özetle bu durum yalnız olduğunuz sürece devam eder. zor hem de çok zor.
  2 ... valvulavenorum