bugün

土耳其说阿拉伯语吧?türkler arapça mı konuşuyor?
你们可以聚几个老婆?kaç kadınla evlenebiliyorsunuz?
土耳其在中东吗?türkiye ortadoğuda mı?
(bkz: uzakdoğuda durum bu)
Her Türk erkeği default olarak usta bir mangal erbabı olduğundan mütevellit temel fıkrası gibi envai çeşit avrupalının olduğu bir meslektaş ortamında elin eropalısı barbekünün üstüne atılan domuz etinden başka ızgara usulü bilmediğinden uzun uğraşlar sonucu bulunan şişlerle kuyruklu muyruklu kekikli sarımsaklı bir çöp şiş, ciğer şiş ve adana atraksiyonuna girilir. Britanyalı gardaşım adanayı söğüş soğanın yanında gömerken bomba soru gelir?

-are you masterchief at kebab restaurant in turkey?
türkiye de erkekler 4 kadınla mı evli?
sizin orada dansözler çok mu?
kadınlar hep kapalı mı?
erkekler hep aldatıyormuş doğru mu?
how can u beleive russian girls have a fun with turkısh mans.
bi keresinde "gelirsem bana deveye binmeyi öğretir misin?" diye sormuştu kızın biri. durdum ve elimle ileriyi göstererek dedim ki: "işte şurdan şöyle siktir git"
"Kıvanç'ı tanıyor musun?"dur.
He canım he.
dumur halimizle yanitladigimiz sorulardir:

-bogazdan gecerken pasaportla mi geciyorsunuz?
-hö?
krakow'da, zamanında azeri bi elamanla tanışılmıştır...

- karındaş siz nasıl gabıldıyorsunuz, valla apırtement'e atam, anam, bacım ugalamaktan özümde yetemem...

eve dönünceye kadar gülmüştüm. ibne bilmiyor ki azerice'nin türkiye'de ne halde olduğunu...
irana her gittiğimde türkiyede yaşadığımı söyleince sorulur mutlak ?
-Onlar eskiden müslümand değil mi ? --Türkler Sokakd a öpüşüyolarmı?
-Gerçekten barbarlar mı ?
-Ermeniler i niye öldürmüşler ?
-Tehran mı güzal istanbulmu?
niye böyle acayip türkçe konuşuyorsunuz?
sizin alfabenizde yumuşak g varmış doğru mu? nereye bağlayacağını bilemediğim için bir cevap vermedim.
sizi bilmem ama Rusya da Türkiye yi bir antalya biliyorlar .
sen hiç türklere benzemiyorsun normal insan gibisin. türk müsün?
- sen burada böyle açık giyiniyorsun ya türkiye'de başını kapatman gerekiyor mu?
- gerçekten erkeklerin 4 tane eşi var mı?
- hangi alfabeyi kullanıyorsunuz?

ve bana sorulan en ilginç soru da
- develere biniyor musunuz ?

nasıl bir türkiye imajı var gerisini siz düşünün.
sizin orda hala 5 6 tane evlilik mi yapılıyor ?
bizim bir beden hocamız vardı ilkokulda, onun anlattığı hikaye geldi aklıma. ingiltere'ye gitmişlerdi. orada nasıl olduysa bir türk bulmuş, daha sonra pişman olmuşlar;
(-)'ler bizim hoca
-aa siz de mi türksünüz?
+umm, yes ben da turkum yeah
-nerelisiniz?
+kocaeli, siz?
-istanbul
+aaa bizim bir mehmet abi var, orada yaşıyor. tanıyor musunuz?
-sarı çizmeli mehmet ağa mı?
+what?
-fuck it, whatever. see you again bro.
"do you eat turkey in turkey? get it...turkey..hehehe"
neden xbox ülkenize sonradan geldi diye bir soru almanyada şahsıma yöneltildi bir oyun sohbetinde. yakınıyordum çok sonra geldi diye resmen çok fena içime oturdu orada.
cahil türklerin çoğunun araplara sorduğu sorulara banzeyen sorulardır.
avrupa insanının ne kadar götoş olduğunun kanıtı olan sorulardır. londra'da karşılaştığım bir soru; ayrıca londra'ya da öyle aşk tazelemek için değil, bildiğin bok temizlemek için gittim açıklamış olayım, soru şu;

--spoiler--
türkiye'nin hindi anlamına geldiğini biliyor musun?
--spoiler--

turkey hindi anlamına da gelir, aklınca ironi yaptı ingiliz bir buruşuk. tabi alacağı cevabı daha mimiklerini gördüğümde kurgulamaya başladım ve turkey ifadesinin hindi manasına da gelmesinin bir mahsuru olmadığını, bunu argüman edinerek üzerine espri yapılmasının ahlaki olmadığını ve kendisinin bu sorusundan dolayı britain yani ingiltere kelimesinin kafamda bir öküzü çağrıştırmasını gerektirmediğini bunun ingiliz halkına büyük bir saygısızlık olacağını, ülkemizde milli değerlere önem verildiğini ve kendisinin bu ilkesiz tavrının insani; hatta hayvani bile olmadığını savunarak bok temizlemeye devam ettim.
sonra da iki hafta içinde elime konsolosluktan sınır dışı emri geldi.
nasıl ama?
-sizler yemeklerinizi elinizle mi yiyorsunuz?
*yo. çatal kaşık kullanıyoruz.

(bunu soran da çinli amk. eliyle yese daha iyi.)
avrupalı ve amerikalıların ne kadar cahil olduğunu gösteren sorulardır. he deveyle geziyoz, fes takıyoz, şeriyatla yönetiliyoz, padişahlık sistemi var hatta.
Neden burka Giymiyorsun?
Siz deveyle geziyorsunuz değil mi?
Ne yazık ki gerçektir.
-nasıl ya sizde bilgisayar falan var mı?
Sizde sigara yasakmış ? Ulan osmanlı zamanındaydı lan osmanlı zamanında senin iki pakete verdiğin parayı ben bir pakete veriyorum, düşün artık nasıl içtiğimizi.