bugün

Ülkemi çok seviyorum, fakat dünyanın bir yerlerinde insanlar ekonomik ve psikolojik olarak rahat ve yüksek standartlarda yaşayabiliyorken ben burada niye gelecek kaygısıyla, geçim sıkıntısıyla mücadele etmek zorunda kalayım ki
Yurtdisinda belli sure yasamak ile sik sik karistirilan eylemdir, cunku yaptığınız hesaplar sadece kagit ustendedir. Ailenizi ve bütün sevdiklerinizi burada birakip baska diyarlara gitmek izlediginiz youtuberlar kadar eglenceli degildir, 6 ayda bir gordugunuz ailenizi burdan ayrilirken havalimaninda sessizlesirken izlemek, her geldiginizde babanizin biraz daha coktugunu gormek, cebinize girecek olan tomarla paradan kiymetliyse buyrun gidin omur boyu yaşayin tabii.
Bu ay içinde (aldığım bir iş teklifi üzerine) önce şartları görmek için 10 günlüğüne, anlaşırsak bir kaç yıllığına gitmeye karar verdim. Bakalım yiyecek ve tuvalet problemini nasıl çözeceğiz.
10 yıldır içinde yaşadığım durum. Yarrak gibidir afedersin. Hele şu pandemi sürecinde daha zor bir hal aldı. uçak yok, yol yok, sınır geçişleri karantinalar vs vs vs. Aileden birine acil birsey olsa ulasmak en en erken ihtimalle 24 saat.
Para olursa yapılabilecek eylem.
Fetöcülerin rahatlıkla yaptığı eylem. Fetö onlara atıyorum avustralyada hem iş hem eş buluyor. Bizim gençler de kendi imkanlarıyla bu ülkelere gitmeye çalışıyorlar. Yazık.
koyam fetösüne

biz bunu 2013 den önce de söylüyorduk

neyse

çok yakında.
güncel Önemli Başlıklar