1. 1.
  (bkz: yurtdısında yasamak)
  ... blindguardian
 2. 2.
  tüm zorlukların göze alınası ve gerçekleştirebilmek için elden gelenin en iyisi yapılası,tamamladıktan sonra vuslata kavuşulası ve eğitim süresince 'vatanına faydalı olmak' bilincinin muhafaza edilesi çok güzel bir imkandır.
  ... a nick
 3. 3.
  (bkz: özlem)
  (bkz: ağlamak)
  (bkz: hasret)
  3 ... hendrix
 4. 4.
  annenin kapsama alani disinda okumak demektir.
  bi süre zevk verse de sonra anneniz sizi hep kapsasin hic alan disina cikmasin istersiniz.
  1 ... kurbaalarprensolur
 5. 5.
  hayatinizda hic unutmayacaginiz anilara sahip olabileceginiz egitim seruvenidir. lakin kendini anadilde ifade etmenin, ve dolayisiyla anadilin onemini anlayacaginiz da kesindir.en cok dilinizi ozlersiniz.
  ... erotomania
 6. 6.
  farkli bir kultur, farkli bir dil, farkli insanlar, arkadasliklar, dostluklar... cok fazla farkli seyi yasayabileceginiz, kah aglayip kah guleceginiz, geride biraktiklarinizin degerini anlayacaginiz, ulkenizi temsil etme baskisini uzerinizde hissedeceginiz, kendinizi cok farkli sartlara hazirlayacaginiz, aklinizin ucundan gecmeyen seyler yapabileceginiz bir seruven. kisacasi guzel bir sey.
  ... tmr tr
 7. 7.
  erasmus ile gittiyseniz çok zordur. ha belki okumaya çalışırsınız, çabalarsınız lakin bu pek de mümkün değildir zira erasmus yeryüzünde cenneti yaşamak gibidir ve en bir ortalama meraklısı, öğrenme delisi genci bile bozabilir.
  ... canna nanna
 8. 8.
  genelde bu bahaneyle gidip işçi olarak çalışan pek çok arkadaşımın olduğu internasyonel kandırma eylemidir.
  ... engineergeo
 9. 9.
  eğitim acısından süper, andavallasma asimile olma acısından kötü durumdur.

  iki arada bir derede kalmıs ne öyle olabilmiş ne böyle olabilmiş insanlarımız batıya gidip kraldan daha kralcı olarak geliyorlar cok yazık.
  1 ... imitasyon
 10. 10.
  çok şey kazandırır insana. büyük bir şirkette çalışma imkanınız olabilir mesala. yahut küçük bir gemicik sahibi olabilirsiniz.
  1 ... lazio