1. 1.
    Kesinlikle oy hakkı elinden alınmalıdır. Hangi partiye oy verirse versin fark etmez. Gideceksin elin memleketinde Sefa süreceksin bilmem kaç Euro’lara maaş alacaksın buraya gelip hava atacaksın. Yok öyle bir dünya. Evet.
    7 -1 ... oytunkaran
  2. 2.
    o oradan oy veriyor, sonra o oy bizim içimizde boy veriyor. insan hayret ediyor gerçekten. evet.
    4 ... sodomlu
  3. 3.
    (bkz: arada çalışıyor bunun saksı)
    Haklı beyan. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Zaten çoğu terörist hdpli. Ne gerek var kullanmasınlar...
    ... tulayeskici
  4. 4.
    yurt disinda yasayan ve oy kullanma hakkina sahip birisi olarak katildigim önerme.

acikca ve utanarak belirtmeliyim ki; halkimizi demokratik ve her düsünceye saygili bireylerin olusturdugunu düsünürdüm. bu yüzden önceleri yurt disinda yasayan insanlarin da oy kullanmasinin haklari oldugunu savunurdum. cünkü; yasadiklari ülkeye vergi ödüyor olmalarina ragmen sirf bir baska ülkenin vatandaslari olduklari icin oy kullanamadiklarini, en azindan vatandasi olduklari ülke icin oy kullanmalari gerektigini düsünürdüm.

konsolosluklarda oy siralarinda fark ettim nasil bir halk oldugumuzu.
    daha siraya girmesini beceremeyen bir topluluguz. oy sirasinda siyasetten, futboldan baska konusulacak, sohbet edilecek bir cok konu varken; siyaset üzerine tartisip, bu tartismayi daha da büyüterek kadinlarin sac basa, erkeklerin tekme tokat birbirlerine girdiklerini görünce "alin lan elimizden su hakki" diye isyan etmeme sebep olmustur. hatta buradaki güvenligi yabanci polisin saglamasi da ayri bir garipliktir. kuyrukta 6 saatlik bekleme süreleri esnasinda polis ile kurmus oldugum diyalogta bu tür organizasyonlari gerceklestiren ülkenin güvenligi saglamasi gerektigi konusunda ikna oldum. cünkü; halkin yabanci polislere yapmadigi kalmiyor.

iki lafi bir araya getiremeyen, daha kime oy verecegini bilmeyen, yasadigi ülkede farkli düsünceyi ama kendi ülkesinde zit olan düsünceyi savunan insanlarla ayni kuyrukta bekleyip "yiyen sen kime oy verjen len?" muhabbetlerinden biktim.

hatta türkiye´de ikameti olmayanlara gümrüklerde bile oy kullandirmasinlar.
    adam sirf oy kullanmak icin gümrüge kadar gelip, oy kullanip, geri dönüyor.
    4 ... kultursuz dinazor
  5. 5.
    Ülkenin içindeki durumu farketmedikleri halde artistik yapam kişilerdir. Ulan sen euro dolarla yaşıyorsun ama tl değer kaybettiğinde sana dokunan bir şey yok. Aksine zevk alıyorsun kazancın değerleniyor tatile geldiğinde. Söz hakları olmasın demiyorum ama bu insanları da düşünmesi gereken kişilerdir.
    ... iamlucifer