bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sadece istemekle olmayacak bu isteği gayrete dökmekle bile sonuç alınması zor olan bir süreçtir. haa 3. dünya ülkelerinde yaşamak istiyorsanız istisnaları vardır elbette.
  ... felix
 2. 2.
  daha önceleri kesinlikle gider yaşarım derdim yeterki iş olsun. Ama az da olsa bi kaç yer görünce insan kendi memleketi , kendi ülkesi gibi yok diyor.gezmek için güzel yerler ama uzun süre yaşamak sıkıntı . Insan fırından çıkan sıcak Ekmeği, bayramları, hatta trafikteki korna sesini bile özlüyor.
  3 ... tamam sakin
 3. 3.
  akabinde yaşanabilecek ülkeleri araştırıp, planlar yapılmasını getirecek eylemdir.
  1 ... master of scissors
 4. 4.
  gerçekçi olmayan hayallerdir. Ha şartlar uyar iş in evin paran ayarlanmış olur neden olmasındır. fakat öyle damdan düşercesine hayal kurulmaz bu devirde. sonra haddinden çok üzülürsün yazık olur.
  -1 ... the do
 5. 5.
  istemekle kalınan eylem. Geride kalanları düşündükçe hiç de cazip gelmez. Ancak kısa süreliğine olursa hiç de fena olmaz hani.
  ... naberlaw
 6. 6.
  son zamanlar tavan yapmış istektir. haberler ve gelişmeler bu ülkenin pek iyi gitmeyeceği. tahamülsüzlük, hoş görüsüzlük aldı başını gitti.
  ... blackrainbow
 7. 7.
  yaşamış biri olarak bende hiç belirmeyen istektir.
  1 ... useless
 8. 8.
  aslında olay yurt dışında herhangi bir yerde yaşamak istemek değildir. olay yalnızca insan olduğu için bireylerin bir şeylere sahip olduğu bir yerde yaşamayı istemesidir. yani müslüman veya hristiyan olduğu için, kürt ya da ermeni olduğu için, uzun ya da kısa olduğu için bir bedel ödemeden; yalnızca insan olduğu için belirli hak ve özgürlükler dahilinde yaşamayı istemesidir.

  bu coğrafyada bu pek mümkün görülmüyor, şu dünya düzeninde nadir yerlerde mümkün görülüyor da zaten, neyse. insanın bi gidesi gelmiyor değil işte.
  -1 ... squirtlesquad
 9. 9.
  Özenti mallarin istegidir.
  2 -3 ... saldirganmaymus
 10. 10.
  ülkeden bikmaktir.
  1 ... gladyator