bugün

üniversite öğrencilerinin meşhur sorunsalı. ünideki ilk seneyi ankara'da akrabanın yanında geçirdim. ikinci sene akrabam bana evin eşyalarnı devrediyor. ama hiç arkadaşım yok. hali hazırda ev eşyaları hazırken ilan yoluyla eve mi çıkmalı yoksa 4 kişilik odaya aylık 650 lira bayıp yurda mı gitmeli.
sözlüğün formatına uyulmalı.
Yurt sana çıkarsa sıkıntılı olur.
eve çıkmalı .

peki ben soruyorum , bu duvarı badanalamalı mı badanalamamalı mı .
eyvallah kardeşlerim.
benim gibi otelden farksız 150 kişilik sadece bizim bölüme ait okulun hemen yanında bir devlet yurdunda kalıyorsan eve çıkmak insana pek mantıklı gelmiyor. yani yurda göre değişir.
evden çıkma , kafana göre arkadaşın olursa alırsın yanına.
Ev tabi lan manyak mısın!
(bkz: devlet kur) vallahi daha kolay.

Oooo iğnemeli entry. Severim.
lan evin odalarını kirala bunudamı ben biliyim.
Yurttaki diğer üçü kızsa yurda çık
2 si kızsa gene yurda çık
ondan sonrasında yurda çıkarsan kafanı zikim
650 lira az para mı.
Ben özel yurtta kalıyorum 2 kişilik odada 400 tl veriyorum duvarda lcd tv bile var siz düşünün.
üniversitenin ilk yıllarında bünyeye nüfuz eden sorunsal. bir sene yurtta kal , genç oğlansın mevzu felan dönerse yurttaki arkadaşlarını devreye sokarsın. ilk sene yurt hayat kurtarır.
Ev işlerinde becerikliysen ev, beceriksizsen yurt.
ilk sene tabiki de yurda çıkılmalıdır. Çünkü arkadaş grubu edinmek için en ideal yerdir yurtlar. ikinci sene kafana göre arkadaşlar bulursan eve çıkarsın hem kim olduklarını bilirsin hem de güven sorunu yaşamazsın. Ama yine de yurt ortamı daha bir güzel bence tüm zorluklara rağmen.
yurda ve eve bağlı olarak değişir. yurttan kasıt mesela bir tobb etü yurduysa ve tam ya da %75 bursluysanız, keza bir özyeğin yurdu, bahçeşehir yurdu vs. eve çıkmak mantıksızdır. özel yurtlarda durum fiyat/performans oranına göre değişir. fakat devlet yurduysa, ev kesinlikle daha mantıklıdır.
kesinlikle ev.

eve çıkıp da karı kız çevresi yapamayan adam görmedim. nasıl bir olaysa artık. en sapımız bile eve kız atmaya başladı eve çıkınca.
eve çıkın eve yurtta göt kadar yere bussuru para verceğine çık bilmemkaç metrekare evine kardeşim.
Yurtta denetim az ise yurttan iyisi yok . Sıcacık aşın ağrısız başın . Hemde günahada girmezsin yurtta
yurttan arkadaş bulup eve çıkmalı. çat diye eve çıkınca insan kalıyor öylece, yurtta da sürünüyor.
yurda git arada izin alıp arkadaşlarınla kalırsın.
gerçekten yurdun aksiyonu macerası hatırası bir başka.
kızsan yurtta kal, erkeksen eve çık. çünkü eve çıkan kızların, eve çıkan erkeklerden daha çok birbirleriyle kavga etme sebebi var.
yurtta da kalmalı evde de. devlet yurduna geçtim bu kadar senedir de rahatım. tabi yurda bağlı benim yurtta odada sigara içeni mi ararsın içki mi ararsın işemli sıçmalı ayin mi ararsın hepsi var.

not: ben önce evde kaldım sonra o akli dengesi yerinde olmayan yoldan çıkmışların evlerinden herkes gibi biz de kaçtık.