bugün

inşaatı 3 ay önce bitmesi gereken, bitse de taşınsak dediğim, toki projesidir.*
en sonunda inşaatı biten fakat içine girildiğinde karşılaşılan manzarayla insana küfür ettirebilmiş toplu konutlardır.
ucuz işgücüyle gerek dış gerekse iç cephede basit ve dikkat çekici işçilik yataları yapılmış.
odaların tavanına köpükten tamamen gereksiz ve baştan savma bir set yapmışlar. tamamen gereksiz zaten taşınanlar bu kısımı söküp atmış.
kapılar, fayanslar, duvarlar hep baştan savma. parayı alırkenki dikkatlerini işçilikte de gösterselerdi daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
(bkz: fiyasko)

canımızı dişimize takıp her ay 1000 ytl den fazla para ödeyip, vaadedilenden 5 ay sonra tamamlanan ve nihayet bitti taşınabileceğiz taşındık derken, içine girildiğinde ne merem bi şey olduğunu gördüğüm toplu konut aldatmacasıdır. aldatmaca diyorum çünkü parayı almakta gösterdikleri özeni dairelerin hiç bi yerinde göstermemişler. işçilik sıfır, kullanılan malzemeler elde kalmış yada rant sonucu elde edilen malzemeler*, binaların içinde ilk etapta göze çarpan kaba inşaat hataları var. yamuk yumuk duvarlar, orantısız kapılar, çerçeveler vb. mutfaklarda kullanılan dolaplar eminimki türünün son örneğidir. çoğunda sorun var zaten, ya bi yerleri kırık, ya da montaj esnasında deforme olmuş. daha içine girilmeden ve dolayısıyla kullanılmadan gelen 3oo ytl civarındaki su faturaları vs. neyse detaylara fazla girmeyeyim çünkü anlatacak daha çok şey var..
''belki ne bekliyordun ki?'' denilebilir ama elbette bi lüks konut beklemiyoruz ama basında onca reklam yapan, bazı yüksek mevkilerdeki muhteremlerin böbürlenerek biz bunları yaptık, bizden önce yoktu bunlar demelerinin altında bi fiyasko olmamasını beklerdim ama bu düşüncemde de yanıldığımı-yanılacağımı tahmin etmeliydim. malum kimlerden bekliyoruz bunları.

onlardan olmadığımız için sus pus duramıyoruz napalım. sorarsan herkes memnun olanlardan. sessiz kalmaya devam edin bakalım, siz memnun oldukça bakalım nereye gidicez?
içine mülteci insanlar gibi tıkışrırılmış, 12 şer katlı 10 u aşkım bloktan oluşan ve yasak olmasa üst komşunun yemek atıklarıyla rahatlıkla balkonda köpek besleyebileceğiniz her türden insanın yaşadığı (tabikide zenginler hariç;) kutu binalar.
içine mülteci insanlar gibi tıkışrırılmış, 12 şer katlı 10 u aşkım bloktan oluşan ve yasak olmasa üst komşunun yemek atıklarıyla rahatlıkla balkonda köpek besleyebileceğiniz her türden insanın yaşadığı (tabikide zenginler hariç;) kutu binalar.