bugün

bakirkoy belediye tiyatroları'nın oyunlarını sahneledigi kultur merkezi. baruthaneden bozma tarihi bir mekandir. haftasonları nikah filan yapılır. çok amaçlıdır.
haftasonları nikah yapılması son zamanlarda baş gösteren bir hadisedir,ataköylüler yolun kapanması sebebiyle pek sevmezler bu olayı...
ayrıca içinde sinemasıda vardı bu mekanın galiba artık yok...
içinde sergiler falanda yapalır...
ataköyde 9.kısımda bulunur. arkadasında eski adı medeni berk orta okulu yeni adıyla ataköy atatürk ilk öğretim okulu vardır. önünde hep çıkmak istediğim ama hiç çıkmadığım şekil itibarıyla çok güzel görünen bir ağaç vardır.
size tiyatroya geldiğinizi bas bas bağıran ve eğer çocukluğunuzda beri oraya gidiyorsanız, size her seferinde geçmişinizi hatırlatan güzel sahne. ama kantini pahalıdır. genelde tiyatrolarda hep öyle zaten.
nasıl gidilir? metrobüs yahut metro ile gidilir; şirinevler durağında inilir, en fazla 50 m. sola yüründüğünde sağda kalır. (yazar burada yol göstermeyi amaçlamıştır)
istanbul’da en sevdiğim sahnelerden biridir. Çok güzel oyunlar izledim burada, nikaha da katıldım. Hatırası çok.
Sene 2003 tü yanılmıyorsam bir nikaha katılmıştım burada. Geniş bir avlusu vardı. istanbula ilk geldiğim yer ve zamanlardı. Son durumunu görmeyeli epey oldu.
güncel Önemli Başlıklar