bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  hepsı kesınlıkle cok akıllı oldugunu savunuyorlar.Ama hiç sevmedıklerınıde vurguluyorlar.Zaten sevmeleride beklenemez.
  ... hendrix
 2. .
  Her memleket; milleti, zafer, refah, saadet yolunda ilerleten büyük adamlarına heykeller dikecektir. Fakat Türkiye'nin Kemal Atatürk'ün heykelinin yapılmasında kullanacak taşı bulmak için dağlarını deşmesi, karıştırması icap edecektir. Zira, Türkiye herkesin haset ettiği bir adama, dostlarının ve düşmanlarının hayran olduğu bir deha adamın kaybı yalnız Türkiye için değil, bütün medeniyet ve dünya için bir kayıp teşkil eden bir adama malik bulunmak bahtiyarlığına nail olmuştur. (Yunan Basınından)

  "Atatürk, ölümünden önce herkes tarafından saygı gösterilen, değer verilen güçlü, dinç, ve çalışkan bir Türkiye yaratma ülküsünü tamamiyle başardı." (Elenikon Mellon Gazetesi, Yunanistan, 11 Kasım 1938)

  Atatürk yalnız Türk tarihinin büyük bir siması değil, aynı zamanda bir büyük barış adamıdır. O'nun yeni Türkiye'yi yaratan eseri, yüzyıllara intikal eden bir anıt olarak kalacaktır. (General Metaksas, Yunanistan Başbakanı)

  Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.
  (Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933) (bkz: atatürk için ne söylediler)
  2 ... atipik
 3. .
  denize dökülürken baktıkları zamandır.
  -1 ... martyns
 4. .
  vefat eden medyatik insan ata turk'ten bahsediliyorsa eğer, yunanlılar:
  "biz tanımıyoruz"
  şeklinde kısa bir cevapla işin içinden sıyrılabilirler.
  1 -1 ... trinfr
 5. .
  aslinda icimizdeki yunanlilarin ataya bakis acisi daha önemli.
  1 -1 ... mese odunu
 6. .
  (bkz: kuş bakışı)*
  ... arabaciarabayatasget