1. 1.
  osmanlı kadını değil, anadolu türkmen kadınıdır.
  anadolu yunan işgali altındayken, halk osmanlı'nın pek de umurunda değildi. onlar istanbul'da normal hayatlarını yaşıyorlardı.
  anadolu'daki gariban halk da böyle zulüm görüyordu.

  o yüzden bu annemizi bir "osmanlı kadını" olarak tanımlamak yanlış.

  tabi bu vahşiliklerin hesabı tek tek soruldu yapanlardan.
  10 -4 ... tengir budun
 2. 1.
  Yunan işgali sırasında tecavüz edilen, öldürülen sayısız türk kadınından sadece biridir. Muhtemelen bu kareden sonra tecavuze uğrayıp öldürülmüştür. Osmanlının yediği bokun bedelini ödeyen sucsuz gunahsiz bu kadina hakaret edemezsiniz. Asil suratina tukurulecek olan o yunan artiklarinin hala aramizda dolasan enikleridir. Keşke yunan kazansaydi diyenlerdir. Kusacaksaniz ofkenizi onlara kusun.
  4 -1 ... abaninaltindakisopa
 3. 2.
  osmanlı devletinin tebasına ne deniyordu?
  osmanlı değil mi?
  ama kadın ve ya erkek degil tabii. padişahın kulu.
  sevri imzalayan padisah vekili damat tarafından doğduğu büyüdüğü topraklarla birlikte işgal askerlerine bırakılmış bir köle.
  1 ... strawberry blonde
 4. 3.
  rahatsız edici görüntüdür, osmanlı veya türk kadını fark etmez. savaş anında muhtemelen zorla oynamaya zorlanmış ve ya öldürülecek ya da tecavüz edilip öldürülecek biridir. burası siyaset üstüdür savaşın yarattığı zorbalıktır. canlı ele geçmenin de en kötü yanlarından biridir. ben görüntüye üzüldüm açıkçası çünkü üniforma giymiş insanlar her türlü pisliği yapabilecek insanlardır, hele hele işgal altındaysa bir şehir her boku yaparlar.
  -1 ... crux ansata