1. 1.
    Amına koduğumun Yunanları lokum baklava derken şimdi de lahmacuna göz dikmişler. Sayenizde parayı koruyorlar gâvurlar.
    2 -1 ... yazmayan yazar bu
  2. 2.
    baklavanın patentini aldılar daha ne olsun.
    2 -1 ... ugorio
  3. 3.
    nedeni biraz da kültür bağı olması. zamanında birlikte yaşanılmış doğal olarak sen ne yapıyorsan onlar da onu yapıyor onlar da bir şey varsa sen de onlardan alıyorsun etkileşim var.

ama onlar her şeyi bizim onlardan aldığımızı iddia ediyor. tersine çoğu etkiyi onların bizden almış olması lazım.
    1 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    Yakında gerçek türk biziz diye türklüğün de patentini alırlar.
    4 ... atanamayan tarihci
  5. 5.
    izmir'den nasıl denize atladık'a kadar gelir bu iş.
    2 ... rottweiler
  6. 6.
    Az önce bir sitede aşağıdaki yazıyı gördüm sonra başka yerlere de baktım, adamlar resmen tüm yemekleri sahiplenmiş ve tüm dünya bu yemekleri yunan mutfağından sanıyor.
    Baklava, musakka, kebap vs. Sinir oldum yahu...

Onların mı başarısı bizim mi başarısızlığımız bilemiyorum artık!

yunanlıların türk yemeklerini iyice sahiplenmesi
    3 -2 ... once upon a time in cizre
  7. 7.
    italyanların ispanyol yemeklerini sahiplenip parayı vurmasıyla yarışır. Bizdeki baklavacılar sokakta hamile kadın tekmeleyeceğine marka yaratıp dünyaya açılsalar yunanların da sesi kesilir.
    5 ... youremycreatorbutimyourmaster
  8. 8.
    belirli bir etkileşim olduğu doğrudur. midilli adasına gittiğimde tavernalarda telli turnanın yunan versiyonu ile karşılaşmıştım. bizi sadece bir deniz ayırıyor. bu kadar da benzerlik olsun artık.
    2 -1 ... abberline is back
  9. 9.
    Şu tarz çıkışlarda bulunan kişileri gerçekten merak ediyorum.
    Acaba türk yemekleri üzerine akademik bir araştırmanız oldu, konunun uzmanı bir tarihçisiniz falanda mı hemen kimin kimden çaldığının sonucuna varabiliyorsunuz?
    Aynı şey karşı taraf içinde geçerli.
    Bir şey hakkında detaylı araştırma yapmadan böyle sonuçlamalara varmak bana komik geliyor.
    He yok, ben bu konunun uzmanıyım, götümden atmıyorum, araştırmalarımın sonucu olarak iddiada bulunuyorum diyorsanız, eyvallah.
    2 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
  10. 10.
    Tarihte içiçe geçmekten hep bunlar.

Bir şeyi komşundan öğrenip sen de yaptın diyelim. 1000 sene sonra kimse sana onun komşudan kaldığını demez ya da öyle hatırlamazsın. Dedemden annemden öğrendim dersin.

Yunanlar da o misal. illaki onların yemeği de bizde vardır ancak bunlar her bir haltı kendine sayıyor.
    1 ... keyf kahyasi