bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 0.
    bu ne ya yuh denir buna. onlar halen coğrafyadan silinmedi mi? oldu olacak bize her yer yunanistan desinler.
    not: sinirden yanlış yazmışım.
    ... kalbimferah
  2. 1.
    bizim dünyaya bizimdir diye tanıtmadığımız kültürümüzü onların bizimdir diye tanıtması.
    2 ... vincent vega fiction
  3. 2.
    kemençeyi falan bilmem de bu klip ne arkadaş? iki ülke bu kadar mı aynı olur? benzer birbirine. *

kim ne derse desin abi iki kültür bildiğin iç içe geçmiş işte, klibe baksana serdar ortaç kliplerinin aynısı sadece bi kaç sene geriden geliyorlar.

ha kemençe olayına gelirsek, hiçbir zaman bir saffet genç olamazlar bu şekilde. e hal böyle olduktan sonra da kemençeyi sahiplenseler ne sahiplenmeseler ne?

ulan o burunlarla kemençe mi çalınır bi kere?
    2 ... koministimam
  4. 3.
    kemençenin zaten bir pontus çalgısı olduğunu, istiklal savaşından sonra bir ton pontuslu'nun yunanistan'a sürüldüğünü bilmeyenleri şaşırtır.
    4 -2 ... baftan
  5. 4.
    utanmazlar uzuneşeğide sahiplenecekler yakında. Uzun eşek oynayın beyler kültür elden gidiyor.
    ... demirtas92
  6. 5.
    kemençe'nin bir pontus çalgısı olduğunu düşünen/iddia edenler hadsizdir.
    yunanlar kemençemizi sahiplenirken, içimizdeki yunanlar da pontus'tan bahsediyorlar. adamlar sahiplenmesin de ne yapsın?
    böyle millete az bile yapıyorlar.

(bkz: kemenche/@protest sanayici)
    (bkz: horon/@protest sanayici)

not: ayrıca nasıl ki karamanlılar yunan değilse, pontuslular da yunan değildir. onu ayrı bir başlıkta ele alırız bir ara...
    2 ... protest sanayici
  7. 6.
    -yunanlılar artık kemençemize de sahipleniyormuş
    -gelsunlar penum 16 cm ye sahiplensunlar.
    3 -2 ... inzivadaydim
  8. 7.
    iflastan artık ülkeyi de satma noktasına gelen zavallı yunanistan'ın iddiasıdır. itibar etmeyiniz efendim. onlar boş konuşuyorlar.
    ... meksikali matador
  9. 8.
    kendilerine ait olana sahip çıkmalarıdır. kimse alınmasın gücenmesin kemençe bir pontus enstrümanıdır. ayrıca kokoreçte bizim icadımız değil. bilgi olsun diye şey ettim.
    ... konglamere lenf nodu
  10. 9.
    kürtlerin nevruz bayramını sahiplenmesiyle aynıdır.
    1 ... ignis gehennalis