bugün

Ayasofyanın cami olmasını doğru bulmadım ama ben bulmadım. Yunanistan'ın laf söylemeye hakkı yok. Atatürk'ün evini isterse yıkabilir ama yok soykırım falan kaşınmasınlar. Soykırım arıyorsalar tarih susmaz. Ermeniler gibi şaşırmasınlar.
yine kudurmuşlardır. bu kadar da kendinizi şöyle böyle görmeyin be kardeşim. sataşmayın, siktirin gidin bi şu dünyadan.
En ufak hamlenin savaş sebebi olduğu meseleymiş.

Sizin ordu içine sızmış tavuk askerlerimiz anca darbe kovalayıp kendi halkıyla savaşır...

Kim savaşacak lan gerçek bile olmayan temsili bir kargir ev için?

Bunlar mı?

görsel
Şerefsiz Atatürk düşmanlarının içimizdeki hainlerin göbeğini kaşıdığı durum it herifler!
Yunanistan'ın iç meselesidir. Kimseyi ilgilendirmez.
atanın evi zaten müze hamle yapsa nolur yapmasa ne olur.
Bizim yöneticiler sevinir hiç gündeme getirmeyin bence.
isterlerse direk yıksınlar. Bizene kendi toprakları istediklerini yapmakta özgürler.
yunanistan ulu önder gazi mustafa kemal atatürk paşa nın evine hamle yapamaz ama yapsa atatürk düşmanı rte nin işine gelir.
Türkiye cumhuriyeti yöneticilerinin umurunda olmaz bilakis sevinir omurgasız müridleri.
selanikteki atatürk evi 1935 yılında yanındaki arsa ile birlikte satın alınmış ve bugün konsolosluk binamızında olduğu sınırlar içindedir.

1963 Viyana Sözleşmesine göre konsolosluk binalarının dokunulmazlığı vardır.

dolayısı ile sıkar o biraz.

bu arada ek bilgi: konsolosluk arazisi fiilen ülke toprağı sayılması meselesi uydurmadır. amerikan filmlerinde oluyor o. sadece yandın sel vb acil durum dışında müdahele edilemez.
içimizdeki chplileri sevindirecek olan olay. buraya yazıyorum. atatürkçü olanları işte.
bu tarz durumlarda genelde yumuşak karın aranır muhakkak.
farklı bir yaklaşım beklemek safdillik olurdu.
Atatürk'ün selanik'teki evi Türk konsolosluğunun bahçesinin içerisinde olduğu için fiilen türk topraklarında sayılmaktadır. Boş bi hamledir.
öncelikle, atatürk'ün selanik'teki evi, türkiye cumhuriyeti'nin tapulu malıdır. tıpkı ayasofya'nın da türkiye'nin tapulu malı olması gibi.

yani herhangi bir yunan kurum ve kuruluşunun oraya dokunması, türkiye'nin toprak bütünlüğüne karşı yapılacak bir saldırı olur.
türkiye bunu savaş sebebi sayar ki yunanlar türkiye ile böyle bir duruma düşmeyi istemezler sanırım.

ama şöyle de bir gerçek var.
şayet yunanistan'da atatürk'ün evine herhangi bir taciz girişimi olursa, bugün ayasofya ibadete açıldı diye bayram edenler buna da sevinirler ve yunanların yapacağı bu saldırı hoşlarına gider.
Yunanistan Parlamentosu üyelerinden Tanasis Milonas: “istanbul’daki Ayasofya ile ilgili durum, Yunanistan ve Türkiye ikili ilişkileri gündeminde yer alan bir konudur ve Atina’nın buna sert bir yanıt vermesi gerekir” şeklinde konuşmuş.

Parti temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre bu konuda partisi şu teklifte bulunuyor:

Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evi Pontus Rum Soykırımı Müzesi’ne dönüştürülsün.

https://tr.armradio.am/20...i-muzesine-donusturulsun/

görsel
görsel
görsel