bugün

Hayır zaten otomatik olarak trakyada bulunacağım için savaşın içinde olurum katılmama gerek yok.
Suriyeli taklidi yapıp Avrupaya geçerim.
katılmam ak partili kardeşlerimiz iman gücüyle işi halleder.
Diriliş Ertuğrul, payitaht Abdülhamid izleyen sözlüğe fırlamış. Ülkelerin nüfusu o ülkenin gücü hakkında bir fikir vermez. Örnek israil vs 6 arap ülkesi. Yahudiler ortadoğuya yeni gelen bir avuç halktı. Araplar baş edemedi. Yahudiler arapları per u perişan etti.

Olası bir savaşta kim kazanır bilinmez. Çünkü böyle bir savaş olursa savaşın akıbetini şu sorunun cevabı belirleyecek.

iki devletin kaç tane güçlü müttefiki var. sorunun cevabı belli.
Tsk'nın Yedek durumunda çok personeli var ve seferberlik durumunda nerede bulunacakları bile bellidir, katılmam diyenler huzur içinde yaşamaya devam edebilirsiniz...
Hayır, her ne kadar muhalif olsam da ülkeme kurşun sıkacak değilim.
Böyle bir soru sorulmaz ki zorunlu askerlik geliyor direk herhangi bir savaşda.
Türkiye Cumhuriyeti savaşa girerse karşıda kim olduğunun önemi yok.
Ülkenin savaşa girmesi partiler üstü bir konudur.

Hatta bedelli yapmaya çalışan biriyim diyebilirim.
Buna rağmen şayet bu ülke bana gerçekten ihtiyaç duyarsa koşar adım giderim.

Bu ülke Mustafa Kemal Atatürk'ün, milli mücadelenin, Kuvayı milliye'nin mirasıdır bana.
Mirasa ihanet edemem, bu ülkeyi canı ile savunanların yarın karşısına dik çıkabilmem için gerektiğinde canımı ortaya koyabilmeliyim.

Ayrıca
Enfal Suresi, 15. ayet: Ey iman edenler, toplu olarak kafirlerle karşılaştığınız zaman, onlara arka çevirmeyin (savaştan kaçmayın).

Enfal Suresi, 16. ayet: Kim onlara böyle bir günde -yine savaşmak için bir yana çekilen ya da bir başka bölüğe katılmak için yer tutanın dışında- arkasını çevirirse, gerçekten o, Allah'tan bir gazaba uğramıştır ve onun barınma yeri cehennemdir. Ne kötü bir yataktır o.

Tevbe Suresi, 38. ayet: Ey iman edenler, ne oldu ki size, Allah yolunda savaşa kuşanın denildiği zaman, yer(iniz)de ağırlaşıp kaldınız? Ahiretten (cayıp) dünya hayatına mı razı oldunuz? Ama ahirettekine (göre), bu dünya hayatının yararı pek azdır.
Vatan için tabi ki giderim. Gitmeyip, kaçanı da zktir ederim bu topraklardan.
Soru mu şimdi bu. Biz bir maça 40 bin kişi gidiyoruz 40 50 bin kişilik yunan ordusu için seferberlik bile ilan edilmeye gerek kalmaz. Şüphesiz Balıkesirli güldü.
Karşısı Yunanistan. Aramızda nehir var. Ben bekliyorum burada, geçerken beni de alın.
devlet meselesi olursa evet cevabına sahip sorucuktur. hükümet meselesi olursa ilk başta katılmam. önden ak kefenli mücahitler gitsin ( kaçmazlarsa tabi ) sonrasında gene biz gelip denize dökeriz. tıpkı 100 sene önceki gibi..
akabenin artık çaresi kalmadı

sanırsam ; kısa hatta çok kısa

hatta çok çok çok kısa bir zaman içinde

yunanistan suriye veya herhangi bir yere saldıracak.
askerden kaçmak için sağlam olup da rapor alanlar da gelecekse tabii ki.
Yunanistan veya başka bir ülke ,hiç bir şekilde katılmam.
askerliğini kktc'de yapmış biri olarak olası yunanistan savaşı senaryolarında yerimiz hazırdır evelallah.
Tabiki katılırım ancak yakında insanların değil robotların ihaların sihaların profesyonellerin silahların savaşacağı döneme giriyoruz. insanlar yerine teknolojiler savaşacak bu bağlamda s-400'ler savaş uçakları kimyasal silahlar son derece önemli. Bu alanlarda çalışmakta savaşmaktır aynı zamanda.