bugün

yunanistan ekonomisi'nin en büyük sorunlarından biri kamunun içine çöreklenmiş rüşvet almadan iş yapmayan kişilerdir.

yunanistan bu kişileri temizleyemediği için halkı büyük sıkıntı çekmektedir.
--spoiler--
arap ülkelerinde teze bir fikir vardur
adı rüşvettür
her kim ki işi devlete düşer üse
vereceği, işini yaptırmak içün paradır
iş ne kadar zor ise rüşvet o kadar büyür
rüşvet ilen hallolmaz iş kalmaz
icabında cenk iderken kılıcın açamadığı kapuyu rüşvet açar *
--spoiler--
eskiden osmanlı toprağı olduğunun göstergesidir. hala osmanlı değerlerine bağlılıkları vardır demek ki.
azerbeycan'da aynı kavram hürmet adı altında bulunmakta*.
her ülkenin en büyük problemi rüşvettir.
Yunanistan'ın problemi rüşvet falan değildir. Yunanistan, Avrupa birliğinin, başta Fransa ve Almanya olmak üzere, önceden verdikleri kredi ve fonların, tarih ve kültürlerine olan hürmetten verdiğine inanması, bu yardımları kabul etmesi, sanayisi olmayan, hizmet ve sınırlı tarım üretimi dışında üretimi olmaması sonucu taşıma suykla değirmen döndürmeye çalışmasıdır. Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışan, italya, ispanya gibi ülkeler, Yunanistan'la kıyaslandığında devasa sayılabilecek derecede üretim yaptıklarından şimdilik en azından borcu borçla döndürebilecek güce sahiplerdir ancak, Portekiz, irlanda ve Belçika gibi ülkeler bunu becermekte zorlanmaktadır. Bütün problem, aldıkları kredileri har vurup harman savurmalarından kaynaklanmaktadır. Şimdi yapılansa, Euro'dan çıkmaması için elden gelenin yapılmasından başka birşey değildir çünkü Euro'nın dağılması sonun başlangıcı demektir.
7 Mayıs da Alman meclisi yardımı oylayacak .Eger bir sekilde red cıkarsa oylama sonucunda siz o zaman piyasaları gorun....
esas sorun yunanlıların kişiliğ. tembelliği ile ünlü millettir. avrupa da işi bilen işveren yunanlıyı fabrikasına almaz.
30 senedir geleni yemişler. hiç yatırım yok. herkes uyarmış. bu parayla üretim yap. yatırım yap. sikine takan olmamıştır.
bizim ülkemizde allah ıma bin şükür olmayan sorundur.

(bkz: rüşvet değil bağış)
rüşveti en büyük sorun olarak göstermek hata olabilir. hemen hemen her yerde her devlette bu sorun bulunmaktadır ki bu sorunu yaşayanlardan biriside ülekmizdir.ancak yunanistan ın düştüğü duruma düşmemiştir. bence yunanistanın en büyük sorunu iyi yönetilmemesi bazı şeylerin iyi analiz edilmeyip geleceği görememeleri ve önlem alamamalarından kaynaklıdır.

(bkz: yunan adalarına vizesiz geçişlerin kabul edilmesi)
bizim gibi yapıp, adını bahşiş olarak değiştirirlerse sorun olmaktan çıkacaktır.
hatta bu sayede, al ver ekonomiye can ver mottosunun destekçisi haline döneşebilecektir verilen bahşişler. neg'zel...
-dostum senin en büyük sorunun ne biliyor musun?
+biliyorum dostum ekonomimizde rüşvetin büyük olması.

biz ülkemizde ona rüşvet demiyoruz, kılıf bulup göze batmaması, yarın bir gün ortaya çıkarsa eğer savunulacak bir tarafı olması için;

(bkz: bıçak parası)

(bkz: çorba parası)

(bkz: bi sakal at şuna)

(bkz: bu iş yapılır yapılmasına daaaaa)
ülkeyi çok büyük bir sıkıntıya sokmuştur.