1. ?.
  akp'ci gericilere dert olmuş.
  devrim öyle bir gün tayyip diye birinin başbakan olarak emekçi halkın önüne konulmasıyla olmuyor.
  uzun, engebeli yollar aşılıyor, aşılacak. devrimcilerin yanında amerikan doları, abd eurosu, natosu bilmemnesi yok çünkü.
  -4 ... anadol
 2. ?.
  demekki yakıp yıkmakla olmuyormuş denilen durum.
  1 ... rosava
 3. ?.
  ab fonlarından har vurup harman savuran keyfe düşkün, çalışmayı sevmeyen, borçla yaratılan sahte cennet halkının hala eski günlere geri dönüleceği umudu taşıdığını gösteren durumdur. ancak, sol partilerin oylarında yine de büyük artış vardır.
  1 ... zarbut
 4. 1.
  Allah herkese Atatürk gönderseydi Atatürk ün ne değeri kalırdı..o ayrıcalık bizlere nasip oldu ne mutlu ki

  Şansına küssün yunanlılar...
  -2 ... skeptical chemist
 5. 2.
  orada ki siyasetlerin devrime olana bakış açısyla ilgili olan bir durum. partinin oyu var desteği var. ama sorun izlediği tutumda. demek ki neymiş yunanistan komünist partisinin izlediği strateji devrime gitmek için uygun değilmiş*.
  ... demesen de biliyordum zaten
 6. 3.
  işine gidip evine geri dönen emekçiye yüklenen suç olmuş bu da.

  160 milyar euro gdp si olan ülkeye; 550 milyar euro borç nasıl verilir. bu borcu kim alır? bu soruları kapitalizme sormayanın işçiye sorma hakkı nasıl olur. aynı şey türkiye de de var. devletin borcu 20 milyar dolar iken toplam borç 450 milyar dolar.

  e şimdi sen sayın gerizekalı; lükse düşkün yunanlıdan farkın ne? olmayan parayı yiyorsun sen de o zaman. ama parayı sen hiç görmedin çünkü borcu alan banka, işadamı ve devlet.

  bu şartlarda da adamın isyanı normal. ama her isyan sosyalizm ile bitecek diye bir şey de yok. hatta isyan edenin içinde sosyalistler çok bile olsa isyan ettikleri şey ve amaç sosyalizm olmak zorunda değil.

  bakman gereken ne peki? bakman gereken isyan ediyor olduğu. çalışırken aldığı maaşı ile geçinen (maaşın ne olduğunun önemi yok) adam bir sabah uyandığında battığını ülkesinin battığını öğreniyor ve sonrasında da maaşınan kesinti yüksek vergiler vs ile karşılaşıyor sebebi de bankaların ve işadamlarının aç gözlülüğü. bunu da ödemesi bekleniyor işçiden. o da isyan ediyor.

  senin gibi biad kültürü ile dopdolu yavşaklık yapmıyor anlayacağın en azından.

  bu yunanistan neden batmış diye baksan elinin altındaki googledan bile öğrenebilirsin. ama yok ali babacan kafası ve saçma iddiaları ancak sizin kafanızın alacağı şeyler. onlar da ancak yalan olur.

  "bak yunanistana, çok maaş alıyorlardı ülke battı aman siz çok maaş almayın" iddiasına anca kafa sallarsınız.
  ... jackskellington