bugün

ara ara siyasi konular iki ülke insanını karşı karşıya getirse de yunanca şarkı dinlemeyi hainlik saymayan insanlardır.
ezgilerinin ve kullanılan müzik aletlerinin (bkz: saz) türklere samimi gelmesi türkler in bu şarkıları severek dinlemesine sebebiyet vermektedir.
yalın seven türktür bi yerde.. yunanca şarkı sevdiğini bilmez bile..
(bkz: hepimiz yunanız)
(bkz: Müzik evrenseldir) milliyeti olamaz. onemli olan mamuldur, nereden hangi bagdan geldigi dinleyicigi baglamamali.
müzik evrensel olmakla birlikte türk pop müziğine en yakın müzik türü yunan halk müziği-pop karışımı bir müzik türü olan laika'dır ve bu müzik türünde sadece yunan dilinde şarkı söylenir.
(bkz: ziynet sali seven türkler)
buzuki - saz sentezinden hoşlanırlar. laika türü müziğe aşinadırlar.
zevk sahibi insanlardır. Fakat "Ülke arası işlere karıştırılmaması gerekenler" listesinde başı çekenin müzik olduğunu idrak edemeyen diğer insanların tiksintiyle baktığı türklerdir. Sorsan dövizle rusa gitmiştir bir hafta evvel ama pezevenk.
çocukluğu boyunca yunan kanalları seyretmiş ve yunan radyoları dinlemiş türklerdir.

çocukluğum izmir güzelbahçe'de geçmesinden mütevellit; ept1, ept2 ve mega gibi yunan kanallarını çok net çekerdi tv'ler. radyonun fm bandının 100 mhz'den sonrası hep yunan radyosuydu. anlamazdım ama takılırdım. müzikleri çok güzeldi. enstrümanları çok keyif vericiydi. çook dinlemişliğim vardır. iyi kötü bikaç kelime de kapıyosunuz tabi.

girit'te salaş bar, gece yarısı ve vasat sesli yunan bayan şarkıcı. derinden ağır ritm yunan parçaları söyler. içmeden sarhoş eder.
sanat ile politikayı birbirine karıştırmayan Türk'tür.Yunan şarkılarını sevmek ile ülkemizden belirli bir miktarda toprağı karşı tarafa kaptırmayacağını bildiği için kulak zevkini ön planda tutan Türk'tür.

(bkz: ben de çok severim Yunanca yı ve yunan şarkılarını)
(bkz: demis roussos dinlemek)
Her iki milletin müzik kültürlerinin benzer olmasından kaynaklanan durumdur. Eğer dinlemeye ithikon akmeotaton'un müzkleriyle başlamışsa tam bir yunan müziği fanatiği olan türklerdir.
Geliboludan itibaren Haris Alexiou onderligindeki Yunan radyoları bitmez,ister istemez dinlersin...