1. 1.
  dünya lideridir. okyanuslar ötesi sömürgeci yunanistan imparatorluğuna karşı kurtuluş mücadelesi verip bizi kurtarmıştır. ve bu mücadelenin şehit sayısı 9.167'dir!! türk milletini 9.167 şehit verdirerek yok olmaktan kurtarmayı başarmıştır!

  o öyle bir dünya lideridir ki, onun dehasını gören alçak yunanlar, ordusundan 10.000 kişiyi bile öldüremeden kaçmaya başlamışlardır. denize dökülmüşlerdir tabii o ayrı.

  onun kitabullah'ını çantasında taşıyan che, castro gibi bebeler de onu taklit edip göt kadar abd ile uğraşmaya kalkmış, onu da ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. çünkü her gece okumaları gereken 40 kitabullah sahifesini geciktirmişler, sahibi de onları cezalandırmıştır.

  ne örümcek, ne yosun

  ne mucize, ne füsun

  kâbe arab'ın olsun

  çankaya bize yeter!

  edit: yunanların lozanda yer almadığını zanneden aptalları göstermiştir puhahahahaa. lozanda yunanlardan venizolos vardı aptallar. az okuyun amk.

  ingiltere 4 yıllık savaşın ardından zaten istanbulu işgal etmişti aptal oğlu aptal. ve atanın hemen 23'ün temmuzunda meclisten geçirdiği lozanı ingilizler, atan hilafeti kaldırıncaya kadar, yani 4 mart 1924 tarihine kadar imzalamadı. ne zamanki atan hilafeti kaldırdı, 3 gün sonra meclisten geçirdi ingilizler. kim kiminle iş tutuyor bakayım?
  4 -20 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  eksini verdim kardeşim güle güle kullan.
  9 -1 ... son tahlil
 3. 3.
  yunan'ın tasması kimde? ingiltere. her zamanki gibi en doğrusunu yapan lider.
  2 ... rauf
 4. 4.
  emperyalistler uzun yol savaşlara kendileri direkt büyük katılım sağlamaz maşalarını kullanır.
  ingiltere'nin çanakkale'ye daha çok avustralya askerlerini göndermesi gibi.
  anti-emperyalist mücadele de daha cok ingiltere'ye karsı verildi. çünkü 1. dünya savasının ardından tekrar büyük bir savası gözü yemeyen fransız ve italyanlar, rejim degisikliği yaşayan rusya arada savaştan çekildi. ingilizler de sömürgeleriyle ugrasıyorlardı ancak türkiye'yi yeme sevdası da agır basıyordu. bu yüzden bu amaç icin burnumuzun dibindeki evlatlıkları yunanları kullandılar. 400.000 kişilik yunan ordusunun finansörü ingiltereydi. dönemin ingiliz parlamento tutanakları, muhalefetin yunanistan'a olan desteği cekme talepleri, hindistan'daki müslümanların temsilcilerinin bizim lehimize ingiliz hükümetine karşı mücadelesi incelenirse durumun bu olduğu, yunanlara gaz ve silah verip feci bir yenilgiye sürükleyenin zamanın ingiliz hükümeti olduğu net şekilde görülür.
  3 ... sb has left the building
 5. 5.
  yunanlar o kadar yalnız ki, daha 10(1912) sene önceye kadar kıçına don bulamayan yunanistan bizden 10 kat fazla silah, kamyon, uçak ve cephaneye sahipti.
  1 ... muhendis tarihci
 6. 6.
  (bkz: çerkez ethem)
  ... imperium turcicum
 7. 7.
  bu dörtlüğü yazan şerefsizin tekidir.
  (bkz: behçet kemal çağlar)
  ... ben bir ikiyim
 8. 8.
  oha amk.

  o zaman mudanya ve lozan'da neden yunanistan aktif yer almadı?! hele mudanya'da yunan komutanlar ayrı bir gemide tutuldu!
  ingiltere'nin tarafsızlığı resmiyettedir. el altından ne varsa hallettiler.

  amk cahilleri sizi.
  2 ... la sagrada familia
 9. 9.
  analiz yapamayan cahil geri zekalıların beğenemediği liderdir.

  ingiltere 4 yıllık 1. dünya savaşından sonra bezgin halkına avrupa'nın diğer ucundaki yeni bir savaşın açıklamasını yapamayacağı için direkt olarak savaşa girmeyerek bunun yerine yunanistanı üstümüze saldırttı.
  anadolu bizim yurdumuz oldugu için asker sayılarının eşit olmasından doğal bir şey olamaz. hatta cok daha fazla olmalıydı. ancak silah, techizat, cephane olmadıgı icin olamadı.
  hafif silahlarda sayıca esitlik olsa da teknolojik olarak eşitlik falan yoktu. kamyon, uçak gibi taşıtlar konusunda da büyük eksigimiz vardı. zira ehliyet sahibi elemanlar bile sayılıydı.
  2 -1 ... sb has left the building
 10. 10.
  Mısır püskülünün Veledi Pisliklerini yaymaya devam ediyorlar.

  4 karı alamadıkları için, Efendileri ingilizlerin sikini yalayamadıkları için Düşmanlar Atatürk'e.
  2 ... izmir ne taraf