1. 1.
    (bkz: primci mod on)

çok büyük göt verenlik. solcu bir hadise aynı zamanda, primci de tabi.

malumunuz, yunanistan üzüntü verici bir orman yangını ile karşı karşıya. ölenler yaralananlar var, yanan kül olan ağaçlar, bu yangının verdiği maddi zarar da cabası tabi.

umarım kısa sürede bu felaket bir son bulur, lakin benim aklıma takılan yunanistan'a bu olay üzerinden üst üste "geçmiş olsun" dilekleri sunan güruhun genelinin filistin'de yıllardır yaşanan katliama, soy kırıma, katil israil askerleri tarafından katledilen insanlara "oh olsun" şeklinde tepki göstermesi.

şimdi, adil olmayı geçtim insan olmak adına her iki tarafa da aynı hassasiyetle yaklaşmak gerek değil mi sizce? bence öyle. lakin bizim sol tayfa için durum bu şekilde değil.

filistin yanıyorken, "oh olsun, canıma değsin", yunanistan da orman yanınca, "kale geçmis olsun, bre more sabahtan beri bir sey yiyemedim üzüntüden, ah vre dimitri iyi mi azaba" şeklinde dileklerde bulunuyor bu insanlıktan nasibini almamışlar.

az adil olun ulan, az. insana insan olduğu için değer verin, verin ki insan olduğunuz belli olsun. bu şekilde yapmacık, samimiyetsiz, taraflı tutum ve davranışlarda bulunmanız sizi gerçekten komik duruma düşürüyor.

siz farkında değilsiniz tabi, kininiz gözünüzü kör etmiş zira. "vre geçmis olsun sipras."
    4 -13 ... sen uzun sacli bir ibnesin
  2. 2.
    Senin taptığın hükümet yapıyor bunu. Yunanistan'a hemen yardım ekibi gönderelim diye beşer onar mesaj atmışlar. Filistin için böyle bir teklif yapıldığını duydun mu? Duymazsın çünkü yok, göstermelik oylamalar var sadece.

Trollük yapmak yerine gündemi takip etmek lazım sanki.
    5 -4 ... asuregibisurat
  3. 3.
    Açıkça fark edilendir filistine gelince onlar bizi sattı oh olsun yunana gelince komşuyuz geçmiş olsun bu arada yunanın geçmişten günümüze düşmanlıklarını anlatmaya gerek yok.

Edit:Yanlış anlaşılmasın yunana verilen iyi dileklere karşı değilim bazılarının ikiyüzlülüğü görünsün istedim.
    2 -4 ... bir garip yobaz
  4. 4.
    (#39909638) aptal, ayarı yiyince aklını kaçırmış anlaşılan. benim hükümete falan taptığım yok. lakin sizin allah'tan başkasına taptığınız gayet net bir şekilde ortada.

ayrıca, ak parti hükümetinin en sevdiğim, takdir ettiğim yönü bu. insana insan olduğu için değer veriyor. yunanistan'a da, filistine'de aynı hassasiyette yaklaşıyor.

bu şekilde davranıp halkın gönlünü kazanınca da, "halk bunlara tapıyor" oluyor. hasiktir ordan!
    2 -5 ... sen uzun sacli bir ibnesin
  5. 5.
    fesli kadir nesli yaklaşımı.

not: dingilin biri olayı solculuğa bağlamış.
    türkler ermeni soykırımı yaptı, türkler kıbrısta işgalci diyen senin eben mi yapraaam.
    bunu diyenler filistinliler ve filistin devleti değil mi ? biz filistini ilk tanıyan devletlerden biriyiz unutma.
    3 -4 ... eratosthenes