1. 1.
  antik çağlardan günümüze ulaşan mozaik, heykel, fresk gibi çeşitli sanat eserlerinin neredeyse tümünde rastlanan dikkat çekici ayrıntı.

  özellikle heykellerde daha çok göze batıyor bu durum. herhangi bir müzeye giren ziyaretçi sağlı sollu tanrı heykelleriyle, dolayısıyla heykellerin önünde sallanan pipilerle burun buruna geliyor bir anda. özellikle pipi diyorum, zira koskoca tanrılara yakışmayacak kadar küçük ve sıradan oluyor bu organlar. sanki karşındaki apollon değil de bildiğin türk erkeği!

  çapkınlıklarıyla ünlü zeus ve onu soyundan gelen tanrıların öyle minik pipilerle tasvir edilmelerinin bir hikmeti olmalı mutlaka. sanki antik çağ yunan heykeltıraşları yaşadıkları toprakların binlerce yıl sonra türklerin eline geçeceğini bilmişler de, bu eserleri görenlerin, duyanların canı çekmesin diye öyle uygun görmüşler gibi. yoksa koskoca tanrılarda öyle organ olur mu hiç?

  eski yunandan miras sanat eserlerindeki tasvirlere bakıp da yunan tanrılarının cinsel organlarının küçük olduğunu düşünmek tarihi bilmemektir. ve tarih bilincinden yoksun uluslar yok olmaya mahkumdur.

  eğer bir gün anadolu medeniyetleri müzesinde yer almak istemiyorsak, yunan tanrılarının aslında traktör eksozu gibi penislere sahip olduklarını bilmeli, bilmeyenlere öğretmeliyiz.
  2 -1 ... ishguzar
 2. 2.
  buna karşılık anadolu medeniyetinden bir tanrı;
  (bkz: bereket tanrısı)
  5 -1 ... venividivici
 3. 3.
  heykellere koskoca yarraklar yapılsaydı durum çok daha ilginç olurdu.
  böylesi iyi.
  8 -1 ... chanson de roland
 4. 4.
  doğru bir tespittir.
  o değilde zeus'un aşk hayatından 4 tane bereket tanrısı çıkar, o kadarcık pipiyle dünyayı sikti herif, ee bereket tanrısının bi vukuatı yok ki, bi reina çıkışı, bi grup sex partisi hiç birşey duymadık ?*
  5 -1 ... cirkince
 5. 5.
  heykelin pipisine bakıp canı çekecek insanoğlu vardır diye özellikle küçük yapıldığını düşünmek istemiyor insan. taş lan o. belki de gerçekten antik yunanlıların genetik bir özelliğidir, ki bunu heykellerinde bile tasvir ederek yüzyıllar sonra dahi hatırlanmasını sağlamışlardır. adamlarda kompleks yokmuş, aşmışlar demek ki büyüklük olayını binlerce yıl önce.
  mesela zenciler günümüzün sanat, uygarlık bakımından çok ileri bir toplumu olsalar ve çıplak heykellerini yapsalar, sırf ilerde birilerinin canı çekmesin diye malzemeden kısarlar mıydı? düşündürücü.
  -2 ... esneyenahtapot
 6. 6.
  sene 5050
  -murtazar abi su dergideki heykel resmine baksana hihohaha zencilerin pipileri minicikmiş.
  -hakkaten len o ne nıhaha küçücük.

  edit: anlasılmadı butonuna yanlışlıkla basılmadıysa anlatayım.uzak gelecekte zenci arkadaşlarımız için de aynı şeyi yapabilirler sevgili sanatkar arkadaşlarımız .yani zamanında da romalılar zenciler gibi bir üne sahip olmus ve etraftan kıskanılmıs olduklarından heykellerde bu şekilde tasvir edilmiş olabilirler demek istedim.
  2 -2 ... meydanbenim
 7. 7.
  (bkz: mitolojiye türk bakışı)
  3 ... system error
 8. 8.
  surekli ereksiyon halinde dolasmamalarindan ileri gelir, ayrica dikkati sadece pipinin boyutunun cekmis olmasi da oldukca talihsiz bir durumdur.
  -1 ... laxx
 9. 9.
  'önemli olan boyu değil işlevi' deyişinin mühim neferleridir.
  ... no strings on me
 10. 10.
  el sikini gormeyen kendininkini piyade tufegi zannedermis deyisinin vuku bulmasi.
  2 ... magius