bugün

bu günleri de gördük.
(img:#2295375)
bu daha iyisi. enflasyon durmazsa gördüklerimiz karşısında ağzımız bir karış açık kalacak.
Bu gidişle yeni nesil fizik ve mental olarak zayıf olacak.et süt protein alamayan bünye her açıdan zayıf kalacak.
kız isteme giderken götürülmesi gerekenlerden olmuştur artık !..
Almayın, yemeyin dediğiniz şeyler
Yumurta
Soğan
Patates
Domates
Peynir aq!

Sanki pırlantadan, zaradan giyinmekten veya koluna bilmem ne kadarlık çanta takmaktan bahsediyor insanlar.

Dünyanın her yerinde bunlara gelen zamdan şikayet eder insanlar buna abd ve ab de dahil.
Devlet ve hükümet sen insan gibi yaşa diye vardır aq binlerce yıldır! Sen kulluk edesin kimilerinin bir tarafını yalayasın diye değil. Hele de insanlığını unutasın hiç değil.
;

yağlan gonüşuyorlar bunlar bilincli yabılıyor, narda 100 lıra yımış gardaşım , gecengün bazardan atmış liraya aldı bızim hanım, hemi de cift sarılı, her seyimiz cokca var, bolluk var coksügür, reyisi yıbratmaya çalısiyolarr.

görsel
dış güçlerin oyunu tavuk oyunlarına dönüşmüş bulunmakta.
günde 16 yumurtayı nasıl yiycm simdi.
yumurtada yiyemiyoruz artık.
by recep tayyip erdoğan.
Deprem oldu o bölgede o yüzden fiyatlar arttı.
bu daha iyisi. enflasyon dolu dizgin devam ettiğinden çok daha beterini göreceğiz.
(bkz: ver yetkiyi gör etkiyi)
mızrak çuvala sığmıyor.
Hayat pahalı! Herşey pahalı!
Ülkenin üretim faktörleri etkin kullanılmıyor.
Emek
Sermaye
Doğal kaynaklar
Girişimci
Bileşiminden oluşan üretim mekanizmasını inceleyin hepsi verimsiz olumsuz sıkıntılı çalışıyor. Kamu bol keseden memura emekliye dar gelirliye para dağıtmak yerine üretim mekanizmasını sağlıklı işler hale getirmeli, mekanizma tıkır tıkır işlemeli. Bakınız 2023 şubat ayında meydana gelen yıkıcı deprem ülkenin üretim mekanizmasının nasıl yapılar ürettiğini gözümüzün içine soktu. Alınması gereken binlerce tedbir var ve bunlar kimsenin umrunda değil X kişi gidip Y kişisi gelince bir çözüm olmayacak. Değişmesi gereken şey bir tane değil tüm ülke 7'den 77'ye değişmeli. Milyonlarca insan hala maaşlara zam gelince refahı artacağını düşünüyor. Maaşlara değil yapılan işlere kalite ve verimlilik geldiğinde refah yükselir.
(bkz: yumurta lobisi).
asgari ücrete zam gelince sevinecek kadar kafan çalışıyorsa, yumurtanın ve etin fiyatına şaşırmaycaksın...