bugün

--spoiler--
bir tavuk yumurtasının döllenmiş olmasının, yani blastodermin oluşmasının da tek başına hiçbir anlamı yoktur. Tavuk, yumurtaları üzerinde kuluçkaya yatmadığı sürece asla embriyo gelişimi gözlenmez. Ne zaman ki yumurta yaklaşık 29.4 santigrat derecede birkaç saat boyunca tutulur, işte o zaman gelişim başlar. Sıcaklık korunduğu sürece gelişim de devam eder. Bu yüzden kuluçka civciv oluşumu için olmazsa olmazdır.

Dolayısıyla, neredeyse kesin olarak yediğiniz yumurtalarda embriyo bulunmayacaktır. Buna oldukça yakın derecede yüksek bir ihtimalle, yediğiniz yumurta asla döllenmemiş olacaktır. Kısaca bir ayçiçeği çekirdeği ile bir kuş yumurtası arasında fark yoktur. ikisi de henüz embriyo üretimine katılmamış üreme hücresidir.
--spoiler--

http://www.evrimagaci.org/soru-cevap/29
Yumurta hamilelik evresi değildir, bunun için döllenmesi gerekir. Döllenmemiş yumurta çöptür, yemek senin elinde. Döllenmiş yumurta sofraya gelen yumurta değildir, çünkü onu yumurtlayana tavuk değil güllük denilir karadenizde. Selametle.
sağlıklarını düşünen midesizlerdir.. kapiş.
Adam got olunca nasil sacmalamis. Ahahahahahah

"bir de bilimsel yazı eklemişsiniz sanki o yumurtalar nasıl ortamlarda korundu biliyorsunuz. sanki bilim herşeyi biliyor peh."

Okur okur sicarak gulerim ben buna.
döllenmiş yumurta ile dölsüz yumurta arasındaki farkı bilmeden tespit sıçmaktır.

gidin lise biyoloji bilgilerinizi tazeleyin bi.
Gerçekten midesizliktir.
Şu hormonlarımın değişim gösterdiği dönemde yumurtaya bakıp yersiz bir hüzün sarıyor beni.
Belki de birkaç hafta daha bekletilse sapsarı, minni minnacık sevimli, cik cik öten bir civciv olacakken biz onu yiyoruz.
Tüm insan ırkından tiksiniyorum.
Biyoloji bilmeyen cahilleri göstermiştir. Bizim yediğimiz döllenmemiş yumurta yani spermle buluşmamış asla empriyo içermeyen yumurta. Kadınların her ay ürettiği döllenmemiş yumurtayla aynı yapıda.