bugün

Arkasindan siyah zeytin yerse kokunun gidecegini annesinin ogretmedigi cocuktur.
okula getirdiği 1 adet haşlanmış yumurtayla sınıfın amuğa koyan çocuktur.
(bkz: amuğa koydun bülent başkan)
her sınıfta azami 1 adet bulunan kokusuyla bütün sınıfın amına koyan piç.
yumurtayı seven banyo yapmayı sevmeyen çocuktur.
en sevdiği yiyecek yumurta olduğu için her gün okula yumurtayla gelen çocuktur.
dogustan oyle olduguna ve bu kimligini ilkokuldan sonra terk ettigine inandigim cocuk. alt ust olan hormon dengesi falan, yok ediyodur o kokuyu belki. sinifin en populer kizi mesela. hayir boyle sarisin da, guzel bir seydi. saclari yagli falan desem o da degil, iyi aile cocugu.disini de fircaliyo olsa gerek bu sebepten. ne diye buram buram yumurta koktu bes sene boyunca? cozemedim...
yumurta kokan çocuklarla paylaşılan kahverengi sıralarda solculuk oynamaya başladık ben doktor oluyordum sen hemşire diğerleride kontgerilla..
beslenme saatlerinde sınıfın berbat kokmasına neden olan çocuktur.
babası yumurtacı çocuk olup her gün yumurta yemek zorunda olan ve üstüne de yumurtayı bulaştırmış olan çocukcağızdır.
silgisini ortadan delip ip geçirerek boynuna asmış, okul ve beslenme çantasına bir de suluk salağının eklenmesiyle fazla yük taşımaktan beli kırılan caanım eşeklere benzetilen her gün öğle arası yemek işkencesiyle ağzına yumurta illeti sürülen bu yüzden uzaktan öpülesi rafadan ilkokul öğrencisi.
suc cocukta degil, onun beslenme cantasina yumurtayi zorla koyduran ilkokul ogretmenidir.**
türkçe tabirle: sabah yumurta yiyip,osurmuş çocuktur...çürük yumurta kokar..
ilkokuldayken her sinifta mutlaka bulunan,sebebinin agzini yikamamasi veya dislerini fircalamamasindan killandigim velet modeli.