bugün

benim gibi haşlanmış yumurta sevenler için ideal. çünkü, her yumurtanın kalitesi farklı ve bu nedenle farklı sürelerde haşlanıyor. yani çoğu zaman dakika tutmak işe yaramıyor, ve yumurtaların kabukları çatlıyor. bu da tatsız görüntülere yol açıyor. ben internetten satın aldım. gitti gidiyor ve hepsiburada.com’da satılıyor. güvenilir başka sitelerde de vardır mutlaka.

bu cihaz elektrikli. 1 seferde en çok 7 yumurta haşlıyor. haşlamadan önce yumurtaların üstünde iğneyle ufak bir delik açmak gerekiyor. delik oluşturmak için gerekli iğneyi de pakete koymuşlar. iğne aramnıza gerek yok. bir tane de plastik su ekleme aparatı var. yumurtalar buharla pişiyor. bu nedenle bu su ekleme aparatının üstündeki işaretleri okuyarak önce ne kadar su ekleyeceğinizi belirliyorsunuz. çünkü, aparatın üstünde yumurta cıvık mı, orta mı, yoksa çok pişmiş mi olsun diye seçenekler var. ayrıca, kaç yumurta koyacaksanız aparatta onunla ilgili de işaretler var. yani yumurta sayısı ve kıvamını göz önünde bulundurarak aparata su koyuyorsunuz. sonra da bu suyu yumurta tepsisine koyup, cihazı çalıştırıyorsunuz. başında beklemeye gerek yok. kettle gibi kendi otomatik kapanıyor. bu yönünü çok sevdim, ve her seferinde tam istediğiniz gibi oluyor. son olarak, yumurta çatlatma iğnesi su ekleme aparatının altına monte edilmiş. ben en çok iğne kaybetmek ve aramak derdi yüzünden almaya çekinmiştim. ama iğne kaybolacak gibi değil. çünkü, iğneyi kaybetmek için su kabını da kaybetmek gerekiyor. bence güzel bir buluş olmuş.
Bi ara vatan'da 15 tlye satılıyordu hala var mıdır bilmem.