bugün

Yumurta haşlamanın içli köfte yapmaktan daha zor olması durumu.
Bir türlü tutturamıyorum şu ayarı. Ya kaskatı oluyor ya çok sıvı kalıyor. Bir de bazen kabukları yumurtaya yapışmış şekilde kalıyor soyamıyorum, sinirimden çöpe atıyorum sonra da vicdan azabı tayymm.

(bkz: yumurta kırmanın aslında çok zor olması)
Yumurta kırmak kadar zor olmasa bile cidden genel olarak zordur.

Kıvamı tutturmak önemli şey. Yoksa diğer türlü beş yaşındaki çocuk da yapar.
istenilen kıvamı tutturmak cidden çok zor.

Galiba her yumurtanın haşlanma süresi farklı, ben artık öyle düşünüyorum.
Yumurtaların pişme süresini tavuklar belirliyor.
allah evlat acısı vermesin bacım.
sıcaklık aynı ve süre aynı olduğu sürece kıvam hep aynı olacaktır. kısık ateş küçük cezve ve su kaynamaya başladıktan 7 dakika sonra kaldırdığınızda gayet güzel bir yumurta çıkıyor ortaya.
keşke hayat yumurta haşlamak kadar zor olsaydı başlığı açan saf arkadaşım.
hep aynı kapta haşlayın...
süre için baz alacağınız nokta kaynamaya başladığı an olsun.

bu şekilde 4-5 pişirme sonrası deneme yanılma ile bırak haşlamayı rafadan ayarı bile yapabiliyor insan.
yaa off.

bana bir saat süre verin en az 85 tane içli köfte yaparım ama bugün bir yumurtayı haşlayamadım. gerçi sorunun bende olduğunu düşünmüyorum, tavuk düzgün yumurtlayamadı muhtemelen. bir de şu sıralar üzerimde bir nazar var ondan oldu galiba.

israftan nefret eden biri olduğum halde çöpe atmak zorunda kaldım, içim hiç rahat değil. Ama bu şekilde de yiyemezdim. allah' ım sen beni affet.

görsel
Al kardeş, senin gibi beceriksizler için aparat yapmışlar. Bunu kullan, zamanla alıştıkça iki tekere dönersin. Şimdilik böyle kullan.

görsel
Doğrudur. Basınç, ocak kalitesi, cezvenin kalitesi, ısı iletkenliği, suyun içindeki organizmaların yoğunluğu vs. Hepsi etkili.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.