bugün

(bkz: yumurta gibi çocuk)
yumurta gibi çocuk derken yuvarlağımsı(!) çocuk tabiri olarak algıladığım durum. şayet bizim oralarda taş , piliç veya en fazla parlak çocuk denirdi. *
bu tipler yaslanip sismanliginca deve kusu yumurtasi kivamina gelirler
aliceharikalar diyarındaki sürekli duvar üzerinde gezen rafadan kafadan adam modeli kocaman kafalı (çok akıllı olurlar)erkek modeli.şöyle terennüm eder hampdi damdti damm.
o nasıl bir tabirdir.
nasıl bir betimleme, nasıl bir benzetmedir yarabbi.
lan yumurta ile insanın ne alakası var.
ben yumurta ile insanı sadece ilkokul hocamızda bir arada gördüm.
kafa maşallah çift sarılı yumurta şeklindeydi.
hangi hayvanın yumurtası olduğu merak konusu olan çocuktur.
halk arasında henüz sakalı çıkmamış gençler için de sık sık kullanılan tabir.
(bkz: tom miks)
aslında kızların olumlu manada kullandıkları ama erkekler tarafından tam tersine art niyetle anladıkları sözdür.

(bkz: beni bir tek sen anladın sen de yanlış anladın)
3 numara saçı süper taşıyan hafiften yumurta kafa bir çocuk da olabilir. eskiden bizim dershanede vardı böyle bir herif adını yumurta çocuk yaptım sonra kızlar arasında efsane gibi birşey oldu o. yüzüne karşı asla söyleyemedim tabii ki.
protein dolu çocuk.
eli yüzü düzgün, tüyü pek fazla olmayan erkeklerle ilgili olarak kullanılır. kız gibi çocuğun değişik bir nevidir.
ilerde top olacak demenin kibar yoludur.
diğer bir benzer ifade ise, 'su gibi çocuk' tur. yani parlak çocuk, dikkat çekici çocuk.
'böyle ibne gibi, puşt gibi bişi'.
babamın sakalsız, sarışın ve bu genellemeye dahil olan erkekler için kullandığı tanımlama.
görsel *
böyle sarışın kaşsız gözsüz kılsız tüysüz erkeklere denir. en büyük örneği sinan akçıl.
Diyen kişiye rafadan mı daha iyi gider sahanda mı diye sorulasıdır.
Arkadaşlarımın sıkça kullandığı ama benim bir türlü anlayamadığım benzetme. Yumurta hiç hoş bir şey değil bence. Neden o gibi çocuk. Yazık o çocuğa.
(bkz: yumurta topuk sivri burun)

Ay aklıma birilerini getirdi. Poff.
(bkz: burak yılmaz)

sucuk da benden... şöyle güzel bir sucuklu yumurta yapılmalı...
köse erkekler için kullanılan deyim. Sözü geçen etrkekte tüy yoktur.
"karı gibi herif" olarak anılırlar.
Bazen de pozitif çağrışımlar içerir, övgü olarak da kullanılabilir.
güncel Önemli Başlıklar