bugün

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış`a yumurta attığı gerekçesiyle hakkında "kamu görevlisine görevinden ötürü hakaret" suçundan yargılanan ve 2 yıl hapsi istenen öğrenci Nihal Çarıkcı, "suçun unsurları oluşmadığı" gerekçesiyle beraat etti.

mahkeme yumurta atmanın demokratik bir hak olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.

egemen bağış " 2 yıl değil 2 saat bile özgürlüğü kısıtlansa herkesden çok ben üzülürdüm.. "
yerindedir fazlaca uygundur. insanları testereyle doğrayan insanlar bile serbest kalıyor, yumurta suç mu olur.
ayrıca mahkeme çıkışında ''gene olsun gene atarım'' dedi.
ülkemizin önde gelen yumurta üreticileri birliğiyle de yarın 9.45te sponsorluk anlaşması için görüşmelere başalanacak
gazetecilere demeç bile verdi,''pişman değilim ,yine yaparım.'' yürü beee
bugün yumurta atmanın demokratik bir hak olduğunu öğrendim. hadi hayırlısı..
'pişman değilim gene yapardım' demiş. beraat etmeseydin görürdüm ben seni o zaman pişman mısın değil misin.
şaşırılmaması gereken gayet doğal karşılanması gereken durumdur zannımca sonuçta her bireyin protesto hakkı vardır ve bu protesto hakkı sivil itaatsizlik de denebilir protesto edilen kişinin canına ve malına bir zarar getirmediği takdirde doğaldır ve cezai işlem uygulanması gerekmez. ama bu ülkedeki ileri yargı unsuru illa ki ceza uygulamak istiyorsa milletin canına ve malına kasteden eli molotof kokteylli bölücü köpeklerle muhattap olabilir.