1. 1.
  fuat özlüer'in yazdığı, guido zurli'nin yönettiği, ilker inanoğlu ve filiz akın'ın başrollerinde oynadığı 1972 yapımı türk filmi.

  Yumurcak (ilker inanoğlu), annesi (Filiz Akın) ile birlikte yaşar. Düş dünyası o denli gelişmiştir ki, durmadan yaşama ve çevresine bir şeyler uydurduğu için, söylediklerine kimse inanmaz. Bir gece uyanıp balkona çıktığında komşuları Kenan (Ekrem Bora) ve eşinin (Bahar Erdeniz) işlediği cinayeti görür. Ama bu cinayete de kimseyi inandıramaz, annesini bile. Yumurcak'ın kendilerini gördüğünü haber alan Kenan ve genç eşi küçük Yumurcak'ı öldürmeye karar verir. Annesini bir bahane ile uzaklaştırıp eve girerler. Yumurcak'ın ölümüne kaza süsü vermek için evi yakarlar. Ama o kaçıp bir bekçinin yanına sığınır. Kenan bekçiyi öldürüp Yumurcak'ı yakalar. Oğlunu evde bulamayınca çılgına dönen annesi onu aramaya başlar. Bu sırada Yumurcak Kenan'ın elinden kaçmıştır. Ayakkabı boyacılığı yapan arkadaşı Çitlenbik'in evine sığınır. Annesine haber verirler. Hisar da buluşacaklardır ama, gittiklerinde Kenan da oradadır. Çitlenbik'i vurur, Yumurcak'la annesine de ateş açar. Ana oğlu tekne ile kaçar, Kenan da başka bir tekneyle arkalarından gelir. Olayın izleyen polislerin açtığı ateş sonucu Kenan'ın teknesi patlar ve kendisi de ölür. Yumurcak ve annesi kurtulur. Her ikisi de mutlu, normal günlerine geri dönerler... *
  2 ... jikase
 2. 2.
  sabahın köründe kanal d ekranlarında verilmekte olan film.

  o bobinler ziyan olmuş o bobinler var ya.. yazıktır ya.

  bi de filmin içinden geçen the godfather filminin müziği var ki heç sorma.. değişik çağrışımlara neden olup, beyne takla attırabiliyor.
  1 ... cymbeline
 3. 3.
  (bkz: yalancı çoban)

  sabaha karşı yumurcak izleten hayat şartlarına lanet olsun!
  1 ... fatma girift
 4. 4.
  gündüz yayınlanan filmlere göre nedense daha iyi gibi bir durumu var.
  gece izleyince zaten insanın kafası yorgun oluyor, hiç öyle ayrıntılara, kalabalık kadrolara kafa patlatmıyorsun. 4-5 kişiyle basit bir konu üzerine çekilmiş, sabahlayan insanlar için vakit geçirmede kolaylık sağlayan film.

  ve de bu film de en çok dikkatimi çeken son sahnesi oldu. tam türk filmi olduğunu belli etti. o komiserin ellerinden öperim. tek bir atışla, tek bir mermiyle, üç tane bomba attı maşallah.
  ... dick duranin goz yaslari
 5. 5.
  ilkokuldaykene okulun müsamere salonuna toplayıp bize izlettirdikleri türk filmi, yumurcak yaman oynuyordu kerata! artık nasıl bir okulda okuduysam? vermiş olabilecekleri mesajları kaçırdığımı düşündüğüm gibi her haftasonu toplayıp ayşecik ve sezercik filmlerini izlettirdiklerini hatırlıyorum.
  ... sinirlenmicem
 6. 6.
  1972 yapımı, Guido Zurli imzalı türk filmi. Filmin oyuncu kadrosunda ise, ilker inanoğlu, Filiz Akın, Ekrem Bora, Bahar Erdeniz, Hulusi Kentmen, Necdet Tosun, Kayhan Yıldızoğlu, Mürüvvet Sim bulunmaktadır.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  Bitirimler sınıfı gibi psikopat bir çocuk filmidir. Vurulup ölen zenci çitlembik** için


  (bkz: ihsan küçüktepe)
  ... tenete