1. 11.
  Karşındaki kişi veya kişiler senden güçlü mü değil mi?
  2 ... leader
 2. 12.
  araya girene isabet ettirilmemesi. yoksa benim gibi arada güme gidilir.
  2 ... minti
 3. 13.
  paş parmak hiç bir zaman diğer dört parmağın altına gelmeyecek şekilde olmalıdır ve vurulacak bölgeye direk değil yukarıdan baskı yapılacak şekilde vurulmalıdır ki şidetli olsun.
  1 ... kuntayi kinteleyen adam
 4. 14.
  arkada sert cisim, duvar olmamasına çok dikkat edilmelidir. yumruğu yiyen kişi kafasını buraya vurup ölebilir; siz de pisi pisine hapse gidebilirsiniz.
  4 -1 ... mry88
 5. 15.
  ayaklar yere sabit olmalıdır lakin dengesiz yumruk atarsanız çok çabuk bozulup bir kontra yiyebilirsiniz.
  1 ... don michael corleone
 6. 16.
  yumruğun, rakibe parmakların eklem yerleri denk gelecek şekilde atılması etkiyi artıracaktır.. goze atılan yumruk guzel iz bırakır ama en çok can acıtanı kafaya atılan yumruktur.
  ... fakeplastictrees
 7. 17.
  yumruk atarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; yumruğun kime atıldığıdır. yanlış kişiye atılacak bir yumruk hayatınızı karartabilir.
  2 ... aksak tirtil
 8. 18.
  ilk önce rakip göz ucuyla tartılmalı ve ne kadar hasar verileceğine karar verilmelidir. Duruma göre bir iki osmanlı tokatı da iş görebilir ama kararınız ağır hasarlar ise ilk önce kulak altına çenenin bitimine en sağlam vuruşunuz yapılır. Bunun sonucu rakibinizin ilk önce dengesini bozacaksınız daha sonra da yumruğunuzun şiddetine bağlı olarak rakibinizin çenesini kırmış yada çıkartmış olacaksınız. Tecrübeyle sabittir.
  -1 ... nobility
 9. 19.
  (bkz: aci yok rocky)
  2 ... mulayim
 10. 20.
  atmadan çok kısa saniyeler önce zihinden; acaba vursam mı?,çok mu hızlı vursam?,bayılır da disipline gidermiyim?,ya iç kanama geçirirse? vs düşünceler geçirilmemelidir.zira o heves bir kere kaçtımı geriye sizden önce davranmış birinin verdiği morlukla geri döner ki iş işten geçmiş olabilir siz yıldızlarla meşgulken.*
  1 ... kuresel ashirma