bugün

kendimizi kandırmayalım diğer sağlıklı şeyler gibi yasyavan saman gibidir.

bir dönem ben de yedim gaz yapıyor diye bıraktım.
lif değeri yüksek bir besindir.
Çikolata ile birlikte yenildiğinde on numara bir besin kaynağıdır.
dıgıdık dıgıdık tezahüratlarıyla tükettiğim besin. erkekler kapatılsın.
uzun süredir yiyememiş olsam da, genelde hoşuma giden bir kahvaltılık.
gerçek bir bağımlılık.
arkadaş kişnemeye başladı.
lan oğlum noluyor sana diyorum.
bana yulaf getir diyor başka bi şey demiyor.
bundan sebep olsa gerek.
para verseler yemem bırak birde para verip almayı yani at gibiyim ama at gibi yemem.
Geçen migrosta 12 liraya lifalif görünce lan buna pahalı diyorduk ama 5 sene önce 5 liraydı şu an 12 olması gayet normal aslında demiştim. Bugün baktım 22 olmuş. ince öğütülmüşünün kilosu 65 liraya geliyor. Muhteşem.
Sade daha çok seviyorum ben .. bağımlılık yaptığını düşünüyorum hatta . Kahvaltıda vazgeçemediğim tek şey sanırım yulaf .
görsel
Kakaolu lapasını yapıp üzerine memleket meyvelerini dayadım. (Donuk meyve dünya para hayatta para verip almam)

Şimdi at diye eleştirenler, vizyosuzca arapaşı yutabilirler.
sütle ve biraz tarcınla kaynayana kadar pişirip sonra ılıyana kadar beklemek gerekıyor. Yulaflar sütü cekiyor ve tam lapa kıvamına geliyor. Ben bu şekilde sade tüketiyorum tadı gayet güzel.

Ama bir sorun var asla dedikleri gibi uzun süre yok tutmuyor beni.
internette dönen tariflerden birini denedim geçenlerde, üzerine bal falan dökünce muhallebi gibi oldu beğendim ama sonrasında taş yemişim gibi şiştim.
tadı hiçbirşeye benzemiyor ama çok sağlıklı bir besin genelde sporcular tüketir mideye inince şişip hacmi büyüyormuş bu sayede aç hissetmiyormuşsun tabi ben ayı olduğum için yine doyurmuyor..
Süt ve yulafı mikrodalgaya koyuyorum. Yulaf ezmesi şişiyor. Ustune soguk süt yapıp muz, çilek, hidistancevizi koyuyorum. güzel oluyor.
Ben seviyorum. Bunu seven olamaz diyenlere de inanmayın. Sürekli yemem ama haftada 1 2 tuketirim.
--spoiler--
muz
bal
pekmez
kuru meyvelerin hepsi
taze meyve
meyve suyu

--spoiler--

icine bunlar girdigi takdirde hicbir ise yaramaz basit seker pekmez de ve kuru yas meyvelerde basit seker vardir.vucuda girdigi an yaga donusur depo edilir.

zaten su saydiklarini deniz kumuna koysan o da tatlanir kasikla yenir arkadasim.
At yemi. Diyetlerin vazgeçilmezidir. Maalesef.
beni hic tok tutmuyor arkadaslar.
bir kase yogurt iki yemek kasigi yulaf koyuyorum.

bana misin demiyor.
pırasaya ıspanaga bile soktugum besin maddesi fiyatı 6,95 tl. günde 1 kez tüketilir.
Yulaf ezmesi insanlik tarafindan yaklasik 2000 yildir tuketilen bir besin. Evet, bizde genelde at yemi olarak kaniksanmis olabilir, ama insanoglu tarafindan tuketiliyor cokca yildir. paketlenip satilmasi bile 100 yildan oncedir.
kahvaltı için meyve ile karıştırıldığında güzel bir alternatif oluyor. Kendinize ödül vermek isterseniz bir kaşıkta nutella ekleyin.
olm şu besin Türkiye de yasaklansa spor biter aq 100gr ın yarısı karbonhidrat ve paket fiyatı 10 lira mı ne böyle fiyata böyle bi besin değeri daha yok spor dediğim body powerlifting felan güç sporları.
Kaliteli karbonhidrat.
Kimsenin pek sevmediği fakat benim her zaman seve seve yediğim güzel yiyecek. Böyle bir şeyi neden sevdiğimi ben de kendime açıklayamıyorum ama seviyorum.