bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    muhtemelen les, üds gibi sınavların barajını geçemeyenlerin "züğürt tesellisi" kıvamında yaptıkları söylem.
    (bkz: yüksek lisansla vakit kaybedemem çalışacağım ben)
    (bkz: bırak şimdi)
    2 ... amanbenburadakalmisim
  2. 2.
    üniversitedeki 4 yıllık eğitimini 7 senede bitiren bir insan için normal bir düşünce.
    4 ... berbay
  3. 3.
    (bkz: yüksek lisans a vakit kaybı deme ne olur çalış seninde olur)**
    2 ... berbay
  4. 4.
    askerlik olayindan kisa bir sure yirtmak icin yuksek lisans yapildiginda, soylenmesi gayet mantikli olan soz.
    ... lionheart
  5. 5.
    sadece adı "yüksek lisans" olan tezsiz türü tamamen isim benzerliğinden ibaret olup öğrenciden daha fazla para tırtıklamak için icat edildiğinden kullananılabilecek saptama. Zira formasyan denen yetkinlik eskiden üniversitelerin ücretsiz ve üç yıla yaygın olarak verebildikleri bir eğitimdi. demek ki olabiliyormuş; para ve vakit çalmaya, sinir bozmaya gerek yokmuş.
    2 -1 ... kassandra
  6. 6.
    türkiye'de genel anlamda , yüksek lisans dahil, eğitim öğretim süreciyle kıran kırana mücadele bittikten sonra; iş , iş aramaya geldiğinde diplomanın değil tecrübenin tercih sebebi olduğu kafaya dank edince tam donanımlı diplomaya sahip, idealist gencin isyan etmesi. öyle insanlarla karşılaşırsınız ki, devasa bir fabrikadır, ama babadan kalmadır ve işin başına belki de liseyi bile bitirmeden geçmiştir işveren. bitirdiğiniz bölümü anlamaz ki yüksek lisansa anlam verebilsin. bu işverenin suçu yada kabalığı değildir, kimsenin insanlığına sözüm yok ama üniversite mezunu kaç genç, kurumsal ya da diplomasının manasını bilen birileriyle karşılaşıp çabasının karşılığını alabiliyor ki?
    4 ... olric
  7. 7.
    (bkz: hadi ordan)
    -2 ... arude50
  8. 8.
    memleketinin bogucu havasindan kacamayan,yeni mezun olup les de iyi bir puan alamayanların yuksek lisans ogrencilerinin cakalari altinda ezilmemek için söyledikleri safsata. Lakin egitimin bosu olmaz efenim. Ne demis cem yılmaz: (bkz: egitim sart)
    1 -1 ... melankolik
  9. 9.
    bilgi vakit kaybı değildir ve insan bilgiyi herşeyden önce kendisi ve kendisini geliştirmek için almalıdır. iş, kariyer, mesleki becerilerde bilgiyi kullanmak zaten sonrasında kendiliğinden gelir ya da türkiye gibi işsizliğin yoğun olduğu ülkelerde gelmez. yüksek lisans yapmak milyonlarca üniversite mezunun içinden bir adım öne geçiştir. * faydasını görmeyen ya yalan söyler, ya da kendi kişisel becerilerindeki eksikliklerden dolayı fayda görememiştir. özellikle üniversite sonrası belirli bir konuda uzmanlaşmak isteyen kişiler mutlaka yapmalıdır. *
    ... depression
  10. 10.
    alınan lisans eğitimine ve edinilen mesleğe göre değişebilen yargıdır. eğer amaç akademisyen olmaksa zaman kaybından çok, bir gerekliliktir; eğer tecrübenin, alınan eğitimden daha çok prim yaptığı bir alanda çalışıyorsanız, evet zaman kaybıdır. bir de nötr etkiye sahip meslek alanları vardır ki, kişi, ufkum genişlesin mantığıyla ve biraz da üniversite ortamından kopmamak için yüksek lisans yapmayı tercih eder. bu da en iyi ihtimalle kişinin egosunu tatmin eder, diğer meslektaşları arasında fark yaratır. ancak her önüne gelenin yüksek lisans yaptığı şu dönemde, asıl fark doktora yaparak yaratılabilir. o da her yiğidin harcı değildir.
    ... oylumunelumune