bugün

bugünlerde sinemalarda oynayan amerika filmidir.

bir kere film dünyalar savaşı na çok benziyor, sadece efektleri ve konusu farklı. açıkcası çok berbat bir film, başlangıcını ve sonunu anlayamıyorsunuz, bir de filmin devamı varmış gibi bir son ile bitmesi, çoğu kişiyi "ikinciye gelmem" dedirtti.

bilim kurgu merklısı biri olarak ben beğenmedim açıkcası, ama beğenenler vardır, saygı duyarız.
--spoiler--
Terry'nin yaratık mı desem, uzaylı mı desem, ne ise artık o şeyler tarafından kaçırılmasının ardından film komedi havası vermeye başladı.
Gerek Jarrod'ın yaratıklara yumruk atması, gerek filmin sonunda Elaine'nin canavar kılıklı o şeyin Jarrod olduğunu anlaması oldukça komikti. Bir kere film daha Jarrod'ın seçilmiş kişi olduğunu bile adam gibi işleyemedi. bunu yapamadı daha. düşünün ötesini. *
--spoiler--
Kısacası gittik izledik güle güle keyfimiz yerine geldi. En azından bir salon dolusu o filme 9 lira para veren tüm salaklar olarak kahkaha seslerimizi dışarıya taşıdık. Sohbet falan ettik hatta. Kimse de birbirini rahatsız ediyosunuz diye uyarmadı. Daha eğlenceliydi çünkü milletin konuşmasına misafir olmak. belki beklediğimizi bulamayıp en azından gülelim dedik belki de sinirlerimiz bozuldu, koyverdik gitti. Sanırım kaçınılmaz olan tecavüzden zevk almaya çalışıyorduk. Bilemiyorum.

çılgın dersaneye bile gidin, buna gitmeyin derim. tabi ben deyince gitme niyeti olanlar vazgeçmeyecek fakat filmden çıkınca hatırlayın beni. *