1. 1.
  vatan gazetesi haberi.

  Afrin, Münbiç, Tel Abyad ve Rakka’dan gelen yaklaşık iki yüz terörist Lazkiye’nin Türkiye sınırına yakın noktalarında rejim ve iran destekli gruplardan eğitim alıyor.- Terör örgütleri, Türkmenlere ve Türkiye'ye yönelik eylem hazırlıklarına devam ediyor. Lazkiye il merkezinin kuzey ve kuzeydoğusundaki beş alanda kurulan kamplarda terör örgütü YPG/PKK, DHKP-C ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) mensubu teröristler, Esed rejiminin desteği ile muhalif Türkmenlere ve Türkiye’ye yönelik eylem hazırlıklarını sürdürüyor.

  Lazkiye'nin Gebere kasabası, Avanlı köyü, Fırınlık ormanı mevkisi ile Hasancık köyünün kuzeybatısı, Saray nahiyesinin kuzeyindeki orman, 636. tepe güneybatı yamacı ve Hatay sınırındaki Keseb’in birkaç kilometre güneyindeki Çalma Tepesi'nin güneyinde terör kampları ve ikizoluk köyünde de depoları bulunuyor.

  http://www.gazetevatan.co...aye-ediyor-1197665-dunya/

  sanırım rejime göre terörist tanımı sadece sakallı olmakla sınırlı. ülkenin 3'te birini elinde tutan, özerklik isteyen, amerika ile ortak operasyonlar yapan ypg'yi terörizmden saymıyor, aksine "onlar onurumuzdur" falan diyorlar. hatta birkaç gün önce rus basını, rejimin ypg'ye özerlik vereceğini yazdı.
  -1 ... daikokuten