1. 1.
  kabul edilirse riskli hamledir abd'nin zaman kazanmaya çalıştığı açık kabul etmemeliyiz bu zamana kadar kac tane sözünü tuttu ki ? bir de son olarak Türkiye bunu kabul ederse ypg'nin kendine tehdit olmadığını bir nevi kabul etmiş olur abd sonra der orda pkk sizin düşmanınız ypgyi vuramazsınız sonrada menbic'te pkk var derler ypg orda onları vuruyor diye bir hikaye uydururlar her türlü zarara gireriz bu öneri riskldir. bu riski alacak durumda değiliz hiç olmasa bu hamle cidden ise yarayacak bile olsa orada şehit düşen askerlerimizin hakkını nasıl veririz zannımca kabul edilmemesi gereken tekliftir.
  1 ... bedaral
 2. 2.
  amerika kürtler için "kral çıplak" demiş resmen.

  bu açıklamayı düz yazı olarak değil de, satır aralarını okuyun.
  yani abd diyor ki;
  "kürtler o kadar karaktersiz bir toplum ki, biz istesek aynı hedefte, aynı görüşte bulunan iki kürt unsurunu bile birbirine düşman edebiliriz..."

  evet, abd aynen bunu söylüyor.
  bu kürtler de abd'yi hala kendilerine koruyucu olarak görüyor.

  bakın kekolar, bu abd mi size devlet kuracak, özgürlük verecek?

  yazık la kimin hint avrupa kavmiyse...
  5 -1 ... tengir budun
 3. 2.
  türklerle kürtleri savaştırdıklarına göre, onları da savaştırabilirler.

  şaşırdık mı ?
  ... karlan
 4. 3.
  saçmalık pkk, ypg aynı ikisi de lider olarak apoyu görüyor. bir holdingin altındaki şirketler gibiler nasıl birbiriyle savaşır. abd zaman kazanmaya çalışıyor yine.
  ... hatake kakashi
 5. 4.
  Yav bi sektirin gidin ya adamlar bizle dalga geçiyor görmüyor musunuz. Zaman kazanıyor işte süreçte. Buna inanan akıl sahibi olamaz.
  ... kale3112