bugün

çocuk yapmak için sperm gerektiğiyle paralel gerçekliktir.

yani hepimiz dölüz.

bazıları döl israfı.
Az sonra yoğurt almaya gitmemi gerektiren sorunsal.
trt'deki bir belgesele göre * çiğ damlasıyla da yapılabiliyormuş. gerçi gıda mühendisliğinden bir hocaya göre bu tam olarak yoğurt değilmiş, kokusu ve tadı benzemekte de olsa içinde gerekli bakteriler yokmuş, ama bu akademik görüşmüş, insanlar yıllardır bunu yapıp yemekteymiş, hatta hıdrellezde felan bunu yapmak gelenekmiş. evet.
eşşein zikini süte daldırması ile olmuş diyolar. (bkz: sallamak serbest)
an itibariyle yorumlara bakınca yoğurdun ne olduğu belli değildir.
yoğurt buzağının kusmasıyla bulunmuş diye duymuştum ben. yani biz buzağının kusmuğunu yiyoruz.
(bkz: yok lan öyle bir şey)

babanem sütten yapıyor benim. evet. *
ama tuhaf bir durum oldurdu, üzgünüm..
yoğurdu ilk olarak türkler yapmıştır malumunuz ve ilk yoğurdun, sütün karınca toprağı ya da karınca yumurtası ile mayalanmış olmasıyla ortaya çıktığı düşünülüyor. çok önceleri internetten böyle bir bilgiye ulaşmıştım, araştırmacı biri denemiş sonuçlarını yazmış falan. malum internetten ulaşılan her bilgi de doğru olmayabilir.
milattan önceki kayıtlarımıza göre canlar, ilk yoğurt keçi pisliği ile üretilmiş olmalıdır. benim akıma yattı ulan!
insan yapılması için nasıl sperm lazımsa ve ilk sperm kim tarafıldan attırıldıysa, bu teoremin de cevabı aynıdır.
inekten süt sağılırken memesinden çıkan ilk sıvıyla yogurt yapılabilir de onu nereden bulucaksın o gerçekten tartısılır.
sabah çisesinden de yoğurt mayalanır...(bu arada ben bunu nerden biliyorum )
ilk yoğurt koyunun karnındaki fetüs durumundaki kuzudan yapılmıştır. daha sonra da her defasında bir koyun ve kuzu öldürmek yerine maya keşfedilmiş ve yoğurttan yeniden yoğurt elde etme sürecine geçilmiştir.*
ilk yoğurdun nasıl yapıldığını merak ettirir.
çeşitli mayalama çeşitlerinden haberi olmamaktır. nohut ve çam kozalağı ile yapılan yoğurtlar örneklerin sadece ikisidir.
Bu kadar basit gençler;*
--spoiler--
Eğer bir gün evinizde yoğurt yapmak için maya bulamazsanız, dışarı çıkıp karıncanın oluşturduğu toprak tepecikten biraz almanız yeterli.
--spoiler--
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
mehmet ali erbile gülmek için mehmet ali erbil olmak gibin bir şey herhalde.
(bkz: yoğurt yapmak için yoğurt almak)
(bkz: yumurta tavuk sorunsalı)
şirinler nasıl çoğaldı kadar ilginç bi yargı bu lan.