1. 1.
    Mala anlatır gibi türkiye-avrupa kıyaslaması yapan, üstüne bunu itin götüne sokup çıkartmak suretiyle icra eden efsanevi abi.

https://youtu.be/JdhJq-53J-w
    13 -8 ... nesgayfe
  2. 2.
    Türkiye’de olsa ancak ekmek arası patates kızartması yiyebilecek zekâ ve kapasiteye sahip olduğu hâlde almanya’ya gidip orada da avam tabakasına mensubiyetini lümpenlikle taçlandıran kimsedir.

Paranız; eğer yetki gücünüz, hususi kabiliyetleriniz, kalifiye yetenekleriniz, makamınız, idealarınız, yönetici vasıfınız ve belli düzeyde sosyo kültürel birikiminiz yoksa hiçbir işe yaramaz.

Tabi gerek almanya veya gerekse türkiye’de olsun asgari ücret kartelasında 1600₺ veya 1500€ veya 1800$ maaş alan zümre bu muhakemeyi yapamaz, yapsa zaten böyle bir başlık açmaz, yapabilse zaten bu minvalde videolar çekip youtube’a koymaz.

Edit; insan her şeyi devletten bekleyen, tembel, köhne, mutlak eleştiri müptelası, kanaatsiz, ideolojik saplantılı bir asgari ücretli olunca böyle oluyor işte.

Kafanı çalıştır demiş bana, bana demiş lan. Al sen biraz çalıştır kafayı, ABD’de yaşasa homeless olacak kendisinden başka her şeyi eleştiren sevimli hayalet seni:

“Detach li queue bloğundan dropoff, group ve pick up bloklarını kullanarak nasıl entity çekerim?”

Bana kafanı çalıştır diyor, bana... smiley was here
    4 -22 ... lightsaber
  3. 3.
    (bkz: götünden anlamak)

Sen çok yanlış gelmişsin kardeş.
    3 -1 ... nesgayfe
  4. 4.
    0:00 4:26
    3 -5 ... paganviodio
  5. 5.
    çomarları kudurtmuş abidir.

diğer videolarına da baktım. 106 euro'yla aldıklarını tek tek gösterdiği bir video var ki aman aman sen o parayla onların çeyreğini alamazsın burada.

artık anlayan anlar diyeceksin de çomar işte aq. sürünmeye alışmış. başka şey bilmez.
    6 -1 ... system error
  6. 6.
    murat özün reistir. severek izlemekteyiz.

de biri şöyle bir entry girmiş: (#39219424)

şimdi üstteki entryye cevap vererek formatı siken kişi olmak istemiyorum ama bu arkadaş aklınca laf salatası yaparak haklı çıkmaya mı çalışmış, yoksa uykusuzluktan mı böyle bir entry girmiş bilemedim.

zemzemi fazla kaçırmış olabilir.

neyse, ben de kendisi gibi ad hominem yapmayacağım. murat özün bu videolarında nesnel gerçekleri gösteriyor. alıyor parasını alışverişini yapıyor. buna cevap veremeyen arkadaşlar da hemen kendisinin kişiliğine saldırıyorlar.

e be kardeşim, bu adam pisliğin önde gideni olsa, lümpen olsa, salak olsa, kötü niyetli olsa, yine de bu dediklerinin gerçekliğini değiştirir mi? biraz kafanı çalıştır be kardeş. bu insanlar senin benim gibi bu ülkede yaşayan insanlara bir şey göstermeye çalışıyorlar. biraz kendinize gelin. bu ülkede haksızlık sadece muhalif kesime yapılmıyor.
    6 -1 ... zurarda
  7. 7.
    Uludağ sözlük’te Lümpenlerin kardeşliği akımını başlatmış beyin kıvrımları az olan avamdır.

Bu tarz videolar çeken zümreye dikkat edin, ekserisi avam ve boş adam oluyor. Boş adamlıklarını ve içlerinde bastırmaya çalıştıkları komplekslerini bu yollarla dışa vuruyorlar. Çünkü biliyor ki kahramanımız buradan bir hışımla gitmiş Almanya’ya ve orada da bir baltaya sap, bir üzüme çöp olamamış.

Benchmarking/mukayese nedir ve nasıl yapılırı da bir ara kısa biçimde anlatırım.

Kıyas-ı maal farık yapıp karizmayı çizdirmezsiniz. Türkiye’yi eski türkiye ile kıyas yapmak doğru olanıdır. 2002’den önce yolu olmayan, sağlık hizmetleri yerlerde, eğitimde burs teşviği rezalet bir Türkiye vardı. inşallah almanya ile mukayese yapılacak zamanlar da gelir.
    4 -8 ... lightsaber
  8. 8.
    videonun içerisinde spoiler veriyor zaten adam.

--spoiler--

benim denyo kardeşim..

--spoiler--

kime ne anlatıyor ki ? bu ülkede bunları anlayabilen insanlar zaten durumdan memnun değil ve isyan ediyorlar. anlayamayanlar da yol yabdı hava alanımızı kıskaniyürler ve zaten almanyada 2 domates 20 euro olmm diye geziyorlar. ben kendi gözlerim ile almanyada doğmuş büyümüş adama hayatı boyunca edirneden dışarı çıkmamış adamın almanyayı anlattığını ona ders vermeye çalıştığını gördüm kime ne anlatacaksın ?
    8 -4 ... mel mel bakan gibson
  9. 9.
    O değilde, benzini pahalıya alıyorlar... Biz burada litresine 0,5 euro veriyoruz... O bile pahalı bence ama ne yapacan...
    1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  10. 10.
    birkaç video’sunu daha izledim. Abimizin eşi de on numara. biz de burada ekonomi yetmiyormuş gibi bir de türk kızına maruz kalıyoruz.
    1 -4 ... nesgayfe